Birštone paminėta Pasaulinė širdies diena

Rugsėjo 29 dieną Birštono savivaldybėje buvo paminėta Pasaulinė širdies diena. Savivaldybės gydytojos Eglės Grinevičienės iniciatyva gyventojai galėjo pasitikrinti sveikatą ir pasiklausyti paskaitos apie širdies ir kraujagyslių ligas bei sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą.
Paskaitoje ir praktiniuose užsiėmimuose dalyvavo ir savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, mero pavaduotojas Vytas Kederys, Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro direktorius Laurynas Dilys, Kauno klinikų kardiologė Rūta Žvirblytė, VšĮ Nacionalinio kraujo centro darbuotojai, VšĮ Birštono pirminės sveikatos centro direktorė Daiva Citvarienė.
Merė pasidžiaugė, kad žmonės supranta, jog širdimi ir savo sveikata reikia pradėti rūpintis, kol esame sveiki. Juk sveikas žmogus yra ne tik darbingas, bet ir laimingas, todėl labai svarbu būti sveikam ir tausoti savo sveikatą.
Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro direktorius L. Dilys pristatė svarbiausius sveikatos išsaugojimo principus: sveika mityba, pakankamas fizinis aktyvumas, buvimas gamtoje, harmoningi santykiai su aplinkiniais, streso valdymas. Visi šie veiksniai stiprina mūsų sveikatą, o ypač naudingi pagrindiniam žmogaus organizmo „varikliukui“ – širdžiai. Be to, L. Dilys paragino žmones nebijoti ir stengtis suteikti pirmąją medicinos pagalbą, kai greta esantį žmogų ištinka širdies infarktas. Nuo pirmųjų pagalbos minučių, teisingai atliktų veiksmų priklauso žmogaus gyvybė.
VšĮ Birštono pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Daiva Citvarienė padėkojo Savivaldybės administracijai, jog ši išpildys jos svajonę, įrengdama Birštone defibriliatorių. Defibriliacija – efektyviausias būdas koreguoti klinikinės mirties metu skilvelių virpėjimą. Šalyse, kuriose pavyko pasiekti, kad defibriliacija būtų atlikta per pirmąsias 3 min. nuo klinikinės mirties pradžios, išgyvenamumas padidėjo iki 75 proc. Defibriliacijos metu išskiriamas elektros impulsas, kuris nutraukia širdies ritmo sutrikimą, sukėlusį klinikinę mirtį, ir atkuria normalų širdies darbą. Pasak statistinių duomenų, Lietuvoje kasdien nuo kraujagyslių ligų miršta apie 70 žmonių. „Tyrimai negydo, bet juos būtina atlikti, nes tai raudonas šauktukas, kad reikia sustoti ir pagalvoti, ar teisingai gyvenu“, – sakė D. Citvarienė. PSPC direktorė kalbėjo ir apie gaivinimą, apie tai, kad jau darželyje turime pradėti mokyti vaikus suteikti pirmąją pagalbą. Juk laiku suteikta pagalba gali išgelbėti žmogaus gyvybę.
Defibriliatorius gaminančios firmos atstovas supažindino su šio aparato veikimu, kaip labai paprastai, netgi neturint jokių įgūdžių suteikti pirmąją pagalbą. Visi galėjo ne tik pamatyti, bet ir iš arčiau pasižiūrėti, kaip veikia šis „protingas“ aparatas, duodantis komandas gaivinančiajam.
Skambant smuiko melodijai, kurią atliko meno mokyklos mokytoja Danguolė Kolpakovienė, renginio dalyvių rankose sužibo žvakutės už išgelbėtas žmonių gyvybes.
Po renginio norintys ir galintys buvo kviečiami tapti neatlygintinais kraujo donorais.