home Lietuvoje Bendruomenių kontaktų mugė – tiltas į stipresnę Lietuvą

Bendruomenių kontaktų mugė – tiltas į stipresnę Lietuvą

Rugsėjo 30 d. bendruomenių metų proga Marijampolėje vyko bendruomenių kontaktų mugė „Kartu mes – Lietuva!“. Joje susirinko kone du šimtai bendruomenių, tarp jų buvo ir tokių, kurios čia atvyko net iš tolimiausių Lietuvos kampelių. Pasidalinę savo patirtimi ir artimiau susipažinę bendruomenių nariai tapo vieningesni, o tai – puikus pagrindas darniam bendradarbiavimui.

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės teigimu, bendruomenių kontaktų mugė padėjo sustiprinti bendruomenių tarpusavio ryšius. „Buvo malonu matyti, kaip bendruomenių nariai kartu sprendžia aktualiausius klausimus, domisi vieni kitų patirtimis ar net planuoja dar kartą susitikti. Mano nuomone, stiprios valstybės neatsiejama dalimi yra vieningos ir unikalios bendruomenės“, – sako A.Pabedinskienė.

Viena renginio dalis buvo skirta konferencijai. Jos dalyviai gavo vertingos informacijos apie bendruomenių plėtros ir efektyvaus vystymo galimybes, bendruomenių kuriamas naudas bei vertes. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai, sociologas Saulius Jurgelėnas ir psichologas Tomas Lagūnavičius susirinkusiems papasakojo, kaip reikėtų teisingai motyvuoti savo bendruomenės narius ir kodėl tai yra naudinga.

Vienas iš svarbiausių šventės tikslų buvo suteikti Lietuvos bendruomenėms galimybę artimiau susipažinti ir pasidalinti savo patirtimi. Tam, kad susirinkusieji jaustųsi laisvai ir lengviau užmegztų kontaktus, bendruomenės pristatė edukacinius užsiėmimus, į kuriuos įsitraukė ir kiti šventės svečiai.

„Drauge ausdami margiausius audinius, lipdydami iš molio ar gamindami senovinius žaisliukus, žmonės ne tik išmoko autentiško meno subtilybių, bet ir drąsiai kalbėjosi, juokėsi bei linksmai leido laiką“, – bendruomenių kontaktų mugės įspūdžiais dalinosi socialinės apsaugos ir darbo ministrė.

Taip pat bendruomenių nariai renginyje turėjo galimybę pasikonsultuoti jiems rūpimais klausimais su ministerijos atstovais. Anot A.Pabedinskienės, bendruomenės aktyviai kėlė opius klausimus, domėjosi savo teisėmis ir galimybėmis. Per konsultacijas buvo paliestos svarbios temos tiek regioniniu, tiek ir visos Lietuvos mastu.

Visos Lietuvos bendruomenių projektams lėšų skiria Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pagal Bendruomeninės veiklos stiprinimo projektų finansavimą. 2012–2015 metais jau sėkmingai įgyvendinta Vietos bendruomenių savivaldos programa, kuriai kasmet iš valstybės biudžeto skirta per 2 mln. eurų. Programoje dalyvavo visos 60 savivaldybių ir visos 550 seniūnijų.

Pagal Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotą Bendruomeninės veiklos stiprinimo projektų 2016 metų atrankos konkursą, įgyvendinant Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių plėtros 2014–2016 metų veiksmų planą. Per 2016 metus su 359 bendruomenėmis pasirašytos Valstybės biudžeto lėšų naudojimo sutartys bendruomenės veiklos stiprinimo projektams įgyvendinti. 2016 metais 359 projektams skirtas finansavimas – 2,5 mln. Eur. Projektų vykdytojai bendruomeninės veiklos stiprinimo projektus įgyvendina visoje Lietuvoje.

edukacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close