Rinkėjų aktyvumas išankstiniame balsavime apygardoje (rajonų savivaldybėse), panašu, muša visus rekordus. Kuomet daugelis respondentų teigė, jog nėra dar pasirinkę kandidato arba nežino, kuriam kandidatui į LR Seimą galėtų skirti savo balsą, trečiadienį prasidėjus išankstiniam balsavimui, apygardose nusidriekė rinkėjų eilės.

Kuomet sostinėje teko prailginti apygardos darbo laiką, Nemuno kilpų krašte į Birštono, Alytaus ir Prienų rajone esančias balsavimo apygardas ūžtelėjo rekordinis rinkėjų skaičius. Vien pirmąją dieną Prienų-Birštono apygardoje, turinčioje 32 221 rinkimo teisę turinčius piliečius, balsavo per 300 rinkėjų, tuo tarpu antrąją dieną iš anksto balsavusiųjų skaičius pasiekė 1043 (2012 m. – 526).

Pasibaigus išankstiniam balsavimui apygardose, penktadienį ir šeštadienį išankstinis balsavimas vyks namuose. Juose, pagal išankstinę registraciją, jau laukia 1989 Birštono, Alytaus ir Prienų rajonuose gyvenantys rinkėjai.

Bendrai sumuojant, šeštadienio vakarą rinkimuose į 2016-2020 metų kadencijos LR Seimą bus balsavę apie 3032 (apie 9,4 proc.) Prienų-Birštono apygardos rinkėjai.

dsc_5446

dsc_5426

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close