Neeiliniame Tarybos posėdyje – du klausimai

Rugsėjo 15 d. į neeilinį Prienų rajono savivaldybės tarybos posėdį susirinko 21 Tarybos narys. Posėdyje buvo apsvarstyti ir patvirtinti du sprendimo projektai, vienas iš jų – papildomas.

Tarybos pritarimo reikėjo atliekant esminius pakeitimus Prienų rajono savivaldybės administracijos įgyvendinamoje Kauno regiono integruotoje teritorijų vystymo programoje, kurioje numatyti Prienų r. savivaldybėje vykdomi projektai. Pakeitimuose buvo siūloma atsisakyti dalies Prienų miesto Revuonos g. rekonstrukcijos (planuojama atnaujinti gatvės dangą, įrengti šaligatvius, apšvietimą, vandens surinkimo sistemą) projekto ir vietoje jo įtraukti Prienų miesto Juozo Vilkutaičio-Keturakio g. atkarpos nuo Vytenio iki Kęstučio g. rekonstrukcijos ir Birutės g. rekonstrukcijos projektus.

Aiškindamas, kodėl reikėjo tokių pakeitimų, Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas kalbėjo, kad Revuonos g. rekonstrukcija į projektą buvo įrašyta 2007–2011 metų laikotarpiu, tačiau pradėjus projektavimo darbus jie išsyk įstrigo. Kaip žinia, ši gatvė nutiesta teritorijoje, kurioje vyrauja požeminiai vandenys ir durpinis gruntas. Rengdami techninį projektą ir atlikę papildomus tyrinėjimus, projektuotojai nesutiko projektuoti gatvės, jeigu nebus iškasta apie 5 m durpinio sluoksnio, kol bus pasiektas stabilus gruntas. Dėl tokių reikalavimų projektas labai pabrango, todėl nutarta jo laikinai atsisakyti. Kadangi techniniai sprendiniai turėjo įtakos rekonstrukcijos kainai, ir šį kartą savivaldybė, pasak mero, nenori įtraukti Revuonos g. rekonstrukcijos į šį laikotarpį, nes jeigu projektavimo metu projektuotojai vėl atmes projektą dėl tų pačių priežasčių, bus prarasta galimybė panaudoti lėšas. Revuonos g. remonto neatsisakoma, tik planuojama pakloti naują kelio dangą iš Kelių direkcijos lėšų.

Tarybos komitetuose klausimas buvo apsvarstytas, bet bendrų pastabų posėdžio metu išsakyta nebuvo, išskyrus tai, kad kai kuriuose komitetuose nuspręsta balsuoti už projektą individualiai. Tarybos narė Loreta Jakinevičienė pabrėžė, kad svarstant tokius pakeitimus, pagal reikalavimus turėjo būti atsiklausta vietos bendruomenės, nevyriausybinių organizacijų, įmonių, kitų tikslinėje teritorijoje veikiančių institucijų ir organizacijų nuomonės. Pranešėjos teigimu, sprendimo projektas buvo apsvarstytas Prienų miesto vietos veiklos grupėje, kuri pateikė aiškinamąjį raštą. Kadangi nebuvo pateiktas Vietos veiklos grupės posėdžio protokolas, o Vietos veiklos grupės pirmininkas posėdyje nedalyvavo, L. Jakinevičienė suabejojo, ar klausimas apskritai buvo svarstytas. Tarybos narės įsitikinimu, Revuonos g. rekonstrukcija turėtų būti prioritetų sąrašo viršuje. Į jos klausimą, ar nebuvo galima lėšų nukreipti sodininkų bendrijų kelių remonto darbams, meras atsakė, kad iki šiol sodų bendrijose esančių kelių priežiūros finansavimo bei pačių kelių priklausomybės klausimai nėra iki galo išspręsti valstybės mastu.

Tarybos nariui Arūnui Vaidogui kilo klausimas dėl buvusio „Revuonos“ viešbučio privatizavimo ir gautų lėšų panaudojimo, Prienų kultūros ir laisvalaikio centro remonto, kuris pradėtas dar 2007 m., užbaigimo termino. Mero paaiškinimu, „Revuonos“ viešbutį norima privatizuoti pritraukiant privataus investuotojo lėšas. Iki šiol nebuvo galimybių užtikrinti, kad pastatas, sulaukęs privataus investuotojo, nesulauks tokio pat likimo kaip buvusio karinio miestelio pastatai, todėl verslo paieškoms teikiamas ypatingas savivaldybės dėmesys. Šiuo metu, pabrėžė meras, investuotojų susidomėjimas yra didesnis. Anot jo, Prienų kultūros ir laisvalaikio centrui dabar numatytų lėšų (621 eurų) neužteks darbams užbaigti, bet Kultūros ministerija žadėjo savivaldybei papildomai skirti valstybinių lėšų, jeigu savivaldybė savo ruožtu taip pat prisidės europinėmis lėšomis.

A. Vaidogas, kaip ir L. Jakinevičienė, manė, kad Revuonos g. atkarpą (nors nuo Kauno g. (buvusio Dujų įmonės pastato) iki Vaikų poliklinikos) reikėtų renovuoti, o už lėšas, skirtas karinio miestelio gatvių remontui, sutvarkyti estradą už Nemuno. Pasak mero, sutvarkyti Paprienės erdves yra palikta lėšų iš savivaldybės Kraštovaizdžio programos, kuri startuos šiek tiek vėliau. Kita vertus, jeigu pavyktų rasti investuotoją buvusiam „Revuonos“ viešbučiui, mero teigimu, už pastato remontui skirtas lėšas (1 mln. eurų) būtų galimybė sutvarkyti ir Paprienės infrastruktūrą, ir kitas erdves.

Diskusijos metu nuskambėjo Tarybos nario Cezaro Pacevičiaus susirūpinimas autobusų stoties likimu. Meras jį nuramino, teigdamas, kad autobusų stoties remontui yra numatyta lėšų iš Kauno regiono integruotos teritorijų vystymo programos, projektas ruošiamas ir kitais metais bus pradėti darbai. Teisiškai neliko reikalavimo nupirkti pastatą iš Prienų butų ūkio, todėl jis gali ir toliau priklausyti savivaldybės įmonei. Tarybos narys Vytas Bujanauskas teiravosi, ar planuojamas kelio atkarpos nuo Birštono iki Prienų Greimų tilto ir tolyn link Marijampolės remontas, aprėpiant Revuonos parko, Nemuno krantinės, autobusų stoties erdves. A. Vaicekausko patikinimu, kelio atkarpos nuo Birštono iki Prienų Greimų tilto atnaujinimas, kurį patvirtino Kelių direkcija, vyks dar šiais metais iš direkcijos lėšų. Kita dalis – dviračių ir pėsčiųjų takų takai iki Prienų taip pat turėtų būti įrengiami iš Kelių direkcijos lėšų. Tiesa, sutarties dar nėra, viešųjų pirkimų procedūra nepradėta, todėl neaišku, ar šiemet kažkas vyks. Jeigu iki kitų metų darbai nebus pradėti, savivaldybė planuoja patvirtinti lėšų iš Kelių priežiūros programos ir takus įsirengti pati.

Kita kelio atkarpa (nuo Greimų tilto Marijampolės link, F. Martišiaus gatvė) taip pat turėtų būti rekonstruojama kitais metais iš Kelių direkcijos lėšų. Prienų r. savivaldybės lėšomis bus įrengti šaligatviai, gatvės apšvietimas, lietaus nuotekų tinklai.

Dalis opozicijai priklausančių Tarybos narių laikėsi nuomonės, kad Revuonos g. rekonstrukcijos nereikėtų atidėlioti. Nepadėjo ir Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vedėjo H. Vepšto paaiškinimas, jog už skirtą sumą galima atlikti tik 280 metrų kelio remonto, ir mero patikinimas, kad nerizikuojant prarasti skirtų lėšų ir atlikus paprastesnį remontą gatvė puikiai funkcionuotų dar 20 metų.

Nutraukus diskusijas pasiūlyta balsuoti už du pasiūlymus: kaip sprendimo projekte (paliekant Revuonos g. rekonstrukciją) ir su pakeitimais (Revuonos g. išbraukus). Pirmam variantui pritarė 7 Tarybos nariai, 13 balsavo prieš. Už antrąjį variantą (su pakeitimais) balsavo 15 Tarybos narių, 4 – ne, 2 – susilaikė.

Antruoju darbotvarkės klausimu buvo siūloma pritarti Prienų rajono savivaldybės administracijos sutarčiai su UAB „Hidrosta“ dėl Prienų miesto automobilių stovėjimo aikštelės J. Janonio g. 3 kapitalinio remonto darbų, kurių vertė 123 374,92 Eur. Aikštelės darbai turėtų būti užbaigti iki 2016 m. pabaigos.

Tai – jau trečias konkurso laimėtojas. Prieš tai, atsižvelgiant į supaprastinto atviro konkurso, vykusio rugpjūčio 1 d., rezultatus, kapitalinio remonto darbų nugalėtoja buvo UAB „Kelranga“, pateikusi pasiūlymą už 121 451,61 Eur. Jai atsisakius pasirašyti sutartį esą dėl didelės darbų apimties, konkurse dalyvavusi ir likusi pasiūlymų eilėje antra UAB ,,Parama“ rugpjūčio 8 d. taip pat atsisakė pasirašyti sutartį, motyvuodama, kad dėl turimų kitų įsipareigojimų gali nespėti įvykdyti sutartyje numatytų darbų.

Tokios konkurso peripetijos suerzino kai kuriuos politikus. A. Vaicekauskas, A. Kederys siūlė, ruošiant viešųjų pirkimų sąlygas, įdėti punktą dėl finansinių sankcijų pretendentams.

Sprendimo projektui pritarė visi Tarybos nariai.

Kitas Tarybos posėdis turėtų įvykti rugsėjo 29 d.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close