Lietuviai triskart per savaitę valgo ne namuose: dauguma renkasi greito aptarnavimo restoranus

„McDonald‘s“ užsakymu atliktas Baltijos šalių maisto vartojimo įpročių tyrimas parodė, kad lietuviai pietauja ar vakarieniauja restoranuose arba kavinėse beveik kas antrą savaitės dieną. 70 proc. tyrimo dalyvių per dvi savaites vidutiniškai apsilanko penkiuose skirtingose restoranuose, daugiausia rinkdamiesi greito aptarnavimo restoranus.

Greito aptarnavimo restoranuose lankosi šiek tiek daugiau nei 30 proc. visų kavinių ir restoranų lankytojų. Taigi greito aptarnavimo restoranai tampa labiausiai lankomomis valgymo vietomis. Kiek mažiau lietuvių valgo valgyklose, penktadalis reguliariai lankosi restoranuose, o apie dešimtadalis šalies gyventojų renkasi maistą išsinešti.

„Pastaraisiais metais mes matome daug pozityvių pokyčių Lietuvos ir Baltijos šalių maitinimo sektoriuje. Ekonomikos augimas ir pozityvios prognozės ateinantiems metams, tokios kaip nedarbo mažėjimas ir pajamų augimas, leidžia daryti išvadą, jog vartojimas šalyje ir toliau augs. Panašias tendencijas rodo ir mūsų restoranų duomenys. Žmonės linkę vis dažniau yra skirti laiko ir lėšų pietums arba vakarienei su draugais ar šeima ne namuose. Lietuvoje ir Latvijoje taip pramogaujama vidutiniškai tris kartus per savaitę, Estijoje – pustrečio karto“, – sakė restoranų tinklo „McDonald‘s“ generalinis direktorius Baltijos šalyse Vladimiras Janevskis.

Atlikto tyrimo duomenys rodo, jog dažniausiai lietuviai ne namuose valgo pietus arba vakarienę. Beveik 40 proc. lietuvių dažniausiai ne namuose valgo pietus, ketvirtadalis kavinėse ar restoranuose dažniausiai vakarieniauja.

Vidutinė pinigų suma, išleidžiama valgant restorane arba kavinėje, yra 7,8 euro. Tradiciškai didesnės sumos yra išleidžiamos restoranuose, jos vidutiniškai siekia 9,5 euro. Greito aptarnavimo restoranuose išleidžiama daug mažiau – vidutiniškai apie 5 eurus.

„Augantys pietaujančių ne namuose žmonių skaičius mus įkvėpė jiems pasiūlyti specialius dienos meniu. Praėjusiais metais dienos meniu pardavimai išaugo dešimtadaliu. Dar viena labai ryški tendencija – vartotojai visur ieško kokybės, o visų pirma tai reiškia aukštą maisto kokybę. Būtent dėl to nuolat siekiame užtikrinti, kad mūsų klientai galėtų mėgautis aukščiausios kokybės maistu, o jo kuo daugiau būtų tiekiama vietinių arba gerai žinomų maisto gamintojų bei ūkininkų“, – sako V. Janevskis.

Jis taip pat užsimena, jog tokios pat arba labai panašios tendencijos pastebimos ir kitose dviejose Baltijos šalyse. Vis tik kitaip nei Lietuvoje, Latvijos gyventojai rečiau lankosi restoranuose (13 proc.) bei rečiau renkasi greito aptarnavimo restoranus (26 proc.). Jie taip pat išleidžia mažiau pinigų valgymui ne namuose. Vieno vizito kavinėje ar restorane metu Latvijos gyventojai vidutiniškai išleidžia 6,5 euro, tai yra 20 proc. mažiau nei lietuviai.

Estijoje žmonės rečiausiai renkasi valgymą ne namuose. Remiantis „McDonald‘s“ atlikto tyrimo duomenimis, tik 60 proc. estų restoranuose ar kavinėse per savaitę apsilanko du ir daugiau kartų. Greito aptarnavimo restoranus renkasi 28 proc. estų, 26 proc. renkasi kavines, o 22 proc. valgo restoranuose. Palyginimui, vidutinė suma, kurią maistui išleidžia estai, yra tokia pati kaip ir lietuvių – 7,8 euro.

Šį tyrimą Baltijos šalyse kasmet užsako restoranų tinklas „McDonald’s“. Tyrimas leidžia stebėti kasmet besikeičiančius teigiamus ir neigiamus vartotojų pasitikėjimo vietiniais restoranais ir maisto rinka pokyčius. 2016 m. atlikto tyrimo metu, Baltijos šalyse – Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje – apklausta 1909 respondentų. Tyrimas buvo atliktas tarptautinės tyrimų kompanijos „TNS“.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close