Faktai be komentarų arba ar gali „Ąžuolo“ mokykloje mokytis pradinukai?

Žiniasklaidoje ir politiniuose debatuose vis dar eskaluojama mintis, kad Nemuno mokyklos mokinius perkėlus į „Ąžuolo“ mokyklą šie pateks į nepritaikytą pradinukams aplinką, jų mokymosi sąlygos pablogės. Nesileisdami į tuščias diskusijas, nekalbėdami apie „Ąžuolo“ mokyklos mokinių mokymosi galimybes ir pasiekimus, šį kartą pateikiame tik kai kuriuos faktus apie mokyklą.

 

1987 m. rugsėjo 1 d. atvėrė duris Prienų III-oji vidurinė mokykla, pastatyta pagal tipinį projektą. Tai reiškia, kad mokykla pritaikyta mokytis  visų amžiaus grupių mokiniams.

 

Mokslo metai

Klasių komplektų skaičius

Iš jų pradinių klasių

5–9 klasių

10–12 klasių

1987–1988

29

11

12

6

 

1999 m. rugsėjo 1 d. pavadinta mokyklos bendruomenės išrinktu vardu – Prienų „Ąžuolo” vidurinė mokykla.

Nuo 2002 m. rugsėjo 1 d. reorganizuota į pagrindinę mokyklą – neleidžiama formuoti vienuoliktų klasių. Atkreipiame dėmesį – mokinių skaičius dirbtinai mažinamas.

 

Mokslo metai

Klasių komplektų skaičius

Iš jų pradinių klasių

5–10 klasių

12 klasių

2002–2003

37

14

20

3

 

Nuo 2005 m. rugsėjo 1 d. mokykloje leidžiama formuoti tik po vieną pirmąją klasę – vėl dirbtinai mažinamas mokinių skaičius.

 

Taigi 2011–2012 m. m. duomenis galima būtų įvardinti kaip politinių sprendimų rezultatą.

 

Mokslo metai

Klasių komplektų skaičius

Pradinių klasių

5–8 klasių

9–10 klasių

2011–2012

20

4

14

2

 

Taip atrodys „Ąžuolo“ progimnazija, į ją perkėlus ir Nemuno pradinės mokyklos mokinius:

 

Mokslo metai

Klasių komplektų skaičius

Priešmokyklinio ugdymo grupė

Pradinių klasių

5–8 klasių

2012–2013

31

1

16

14

 

Turime tas pačias patalpas, tą pačią infrastruktūrą – mokyklą, kurioje jau dvidešimt penkerius metus mokosi įvairaus amžiaus mokiniai. Atkreipus dėmesį į tai, kad praėjusiais metais mokykloje atlikta dalinė renovacija ir darbai toliau tęsiami, darytina išvada, kad sąlygos mokytis „Ąžuolo“ mokykloje dar ir gerėja.

 

Vilija Juodsnukienė,

Mokyklos tarybos narė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close