Rugsėjo 1-ąją Prienų rajono savivaldybės švietimo bendruomenės paminėjo šventiniais renginiais (GALERIJA)

Graži tradicija Prienų miesto mokykloms susirinkti ant „Žiburio“ kalnelio, kur beveik prieš 100 metų kunigo Pelikso Martišiaus iniciatyva buvo įsteigta pirmoji gimnazija šiame mieste.

„Tai sakrali vieta. Čia savo gyvenimo kelią pradėjo kalbininkai Jonas Palionis, Antanas Klimas, Jonas Kazlauskas, poetai Justinas Marcinkevičius, Antanas Maceina, rašytojai Vytautas Bubnys, Antanas Bieliauskas, dailininkas Juozas Petrauskas, ir šimtai mokytojų, kunigų, gydytojų, Prienų krašto ir Respublikos šviesuolių. Todėl prasminga, jog kasmet pasisemti jų šviesos būtent čia susirenka visi Prienų miesto mokiniai, mokyklų atstovai“, – kalbėjo šventinį renginį šiemet organizavusios Prienų „Žiburio“ gimnazijos direktorės pavaduotoja, šventės vedėja Lina Malinauskienė.

Ir šiemet, po šv. Mišių Prienų Kristaus Apsireiškimo bažnyčioje, ant „Žiburio“ kalnelio susirinko Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos, „Revuonos“ pagrindinės mokyklos, „Žiburio“ gimnazijos bendruomenės. Šventėje taip pat dalyvavo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, LR Seimo nariai Andrius Palionis ir Vytautas Kamblevičius, LR švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas, Prienų rajono savivaldybės vicemeras Algis Marcinkevičius, savivaldybės Tarybos Kultūros, švietimo, turizmo ir sporto komiteto pirmininkė Loreta Jakinevičienė, Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas, Švietimo centro, Pedagoginės psichologinės tarnybos mokyklų vadovai, specialistai, buvę pedagogai, mokinių tėveliai, seneliai.

Švietimo ir mokslo ministrė, sveikindama susirinkusiuosius su Mokslo ir žinių diena, palinkėjo visiems susitelkti darbui ir padaryti viską, kad mokyklose būtų gera. Dauguma kalbėjusių svečių linkėjo mokiniams, mokytojams sėkmingų mokslo metų, prasmingo bendradarbiavimo, kūrybiškumo, išradingumo, kantrybės, ragino siekti žinių, augti ir tobulėti.

Nuskambėjus eiliuotam „Ąžuolo“ progimnazijos pirmokų sveikinimui, „Žiburio“ choristų dainoms, prisidegę ugnies nuo bažnyčioje pašventinto ir į „Žiburio“ kalnelį parnešto simbolinio aukuro, apsupti vyresniųjų draugų, lydimi mokytojų, tėvelių, mokiniai patraukė į savo mokyklas.

Rugsėjo 1-oji su gražiausiomis gėlėmis sutikta ir Skriaudžių pagrindinėje mokykloje. Čia šventė prasidėjo naujo mokyklos prezidento inauguracija. Mokslo ir žinių dienos renginį vedė patys moksleiviai, kurie džiaugėsi ne tik vėl galėdami susitikti su bendramoksliais, bet ir naujais mokyklos mažaisiais mokinukais. Nors priešmokyklinukus ir pirmokėlius suskaičiuoti nebuvo labai sunku, tačiau juos lengvai pastebėjo mokyklos senbuviai, kurie mažiesiems ir dovanų įteikė, ir pakalbino, ir žaidimų prigalvojo.

Rodos, Rugsėjo 1-osios džiaugsmu ne itin tryško tik patys mažiausieji – Skriaudžių ikimokyklinio ugdymo įstaigos-darželio auklėtiniai, kurie tądien su tėveliais skyrėsi labai nenoriai ir nubraukė ne vieną graudžią ašarą. Bet tie, kurie išdrįso vieni žengti įsikibę į auklėtojos ranką, galėjo mėgautis didžiausia dovana šios šventės proga – nuostabiu oru ir žaidimais lauke.

DSC_0678

galerija0906 galerija0906 galerija0906 galerija0906

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close