R.Budbergytė: sėkmingos valstybės investicijos į vėjo parkus – mūsų visų sėkmė

Valstybės valdoma didžiausia šalyje energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ šiandien oficialiai atidarė pirmąjį savo vėjo jėgainių parką Jurbarko rajone, Rotuliuose. Atidarant parką, finansų ministrė Rasa Budbergytė pažymėjo, jog kryptingų, be ES lėšų, daromų „žaliųjų investicijų“ naudą pajus visi šalies gyventojai: pirmiausiai dėl kokybiškesnio aprūpinimo elektra, antra – per gausesnius į valstybės biudžetą „Lietuvos energijos“ sumokamus dividendus.

„Vėjo energetika yra neatsiejama ir labai svarbi Lietuvos energetinės nepriklausomybės dalis. Įsigijusi šį vėjo parką, valstybės valdoma didžiausia šalies energetikos įmonė „Lietuvos energija“ ne tik išplės atsinaujinančių energetikos šaltinių rinką, bet ir padidins bendrovės gaunamą pelną, kuris dividendų pavidalu pagausins ir valstybės biudžetą. Todėl mūsų valstybinių įmonių sėkmė yra ir mūsų visų sėkmė“, – teigė finansų ministrė Rasa Budbergytė.

Tokios savarankiškos investicijos yra ypač aktualios Jurbarko rajonui, kuris daug labiau nei kitos šalies savivaldybės yra priklausomas nuo ES struktūrinių fondų investicijų. Pavyzdžiui, jei šalyje investicijos į viešąją ir verslo infrastruktūrą ES fondų lėšomis siekia apytiksliai 159 eurus vienam gyventojui, tai Jurbarko rajono savivaldybėje vienam gyventojui teko apie 1000 eurų t.y. apie 25 proc. visų savivaldybėje atliktų materialinių investicijų buvo finansuota iš ES struktūrinių fondų.

Finansų ministrė taip pat atkreipė dėmesį, kad tarp problematiškiausių šalies savivaldybių patenkantis Jurbarkas susiduria su dviem labai ryškiom problemom – nepalankiomis demografinėmis tendencijomis bei žemu verslumo lygiu: Jurbarko rajonas, kur šiuo metu gyvena apie 27 tūkst., gyventojų, per pastarąjį dešimtmetį „neteko“ apie 17 proc. žmonių,  o rajone veikiančių įmonių yra dvigubai mažiau nei šalyje.

„Nors registruoto nedarbo lygis rajone yra per 16 proc. (t.y. perpus aukštesnis už šalies vidurkį) visgi vilties teikia, kad vertinant šalies mastu, Jurbarko miesto gyventojai daug aktyviau dalyvavo Darbo biržos vykdomame aktyvios darbo rinkos politikos projekte, kuris skatino bedarbius ir ekonomiškai neaktyvius asmenis įsitraukti ar sugrįžti į darbo rinką. Taip pat dėl ES investicijų socialinio būsto laukiančių šeimų skaičius labiausiai sumažėjo būtent Jurbarko rajono savivaldybėje (be šių investicijų socialinio būsto laukiančių asmenų skaičius būtų daugiau nei 10 proc.). Susitikimuose su savivaldybės administracija padrąsinančiai nuteikia ir Jurbarko rajono vadovų vizija naujų darbo vietų kūrimui, turizmo plėtrai išnaudoti turtingą regiono istorinį palikimą“,  – pažymėjo finansų ministrė Rasa Budbergytė.

808_8309ddd51d4ef6efd062fc6102b85e82

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close