Bagažas – sporto inventorius: ką privalu žinoti skrendantiems?

Ar žinote, kad jei visi lėktuvo keleiviai, vykstantys į slidinėjimo kurortą, pvz., Austrijoje, su savimi gabentųsi pilnus slidinėjimo įrangos komplektus, tai mažesnis ar ne itin galingas lėktuvas tiesiog nepakiltų nuo žemės?

Slidininkams, snieglentininkams, buriuotojams ir kitų sporto šakų (kurioms reikalingas stambesnis ar sunkesnis inventorius) entuziastams dėl oro kompanijų taikomų bagažo ribojimų neretai kyla problemų. Štai keletas sportinės įrangos gabenimo taisyklių ir „Tez Tour“ Aviacijos skyriaus vadovo Vitalijaus Griniuko patarimų, kurie padės sumažinti nesusipratimų oro uoste.

Ar įranga atitinka standartus?

Svarbu žinoti, jog žiemos ir vandens sporto įranga yra priskiriama specialiajam orlaivių bagažui, kuriam gabenti taikomi papildomi reikalavimai ir atskiri mokesčiai.

Bagažas, klasifikuojamas kaip specialioji sporto įranga, gali būti priimamas į orlaivio krovinių skyrių tik jei yra tinkamai supakuotas (pvz., gabenant slides, viename krepšyje turi būti tik vienas slidinėjimo įrangos komplektas – slidės ir avalynė) ir atitinka maksimalaus leistino svorio bei matmenų reikalavimus, t. y. neviršija 270 cm ir nėra sunkesnis nei 32 kg.

„Maksimalūs leistini bagažo gabaritai yra nustatyti pagal standartinės sporto įrangos matmenis. Jei krovinys yra didesnis ar sunkesnis, aviakompanija turi teisę atsisakyti jį gabenti, kadangi dėl orlaivio bagažo skyriaus apribojimų paprasčiausiai nėra fizinės galimybės jį sutalpinti“, – sakė V. Griniukas.

Patariama registruotis iš anksto

Specialusis bagažas orlaivyje užima daug vietos ir palieka mažiau erdvės visam kitam bagažui, tad pirmojo krovimas reikalauja papildomo planavimo. Dėl šios priežasties apie specialųjį bagažą būtina iš anksto informuoti oro linijų bendrovę (arba kelionės organizatorių), taip pat privalu nurodyti bagažo svorį bei matmenis.

„Gavus vežėjo sutikimą gabenti krovinį, skrydžio metu būtina su savimi turėti raštišką patvirtinimą. Sutikimas dažniausia pateikiamas kelionės dokumentuose trumpiniu „SPEQ“, – aiškino V. Griniukas. – Jo neturint, vežėjas turi teisę atsisakyti gabenti bagažą.“

Slidinėjimo kryptimis – bagažo kvotos

Skrydžiams, pvz., į ar iš Veronos (Italija) ir Zalcburgo (Austrija) yra nustatytos specialiojo bagažo kiekio kvotos. Skrydžio metu A320 tipo orlaiviuose (iš viso talpina 180 keleivių) gali būti gabenami ne daugiau kaip 126 slidinėjimo komplektai, o B733 tipo orlaiviuose (talpina 148 keleivius) – 100 slidinėjimo komplektų.

Dėl riboto orlaivio krovinių skyriaus dydžio bei bendro įrangos svorio su pilnais sportinio bagažo komplektais šiomis kryptimis gali skristi apie 70 % keleivių. Norint būti vienu iš jų, geriausia specialiąją įrangą skrydžiui registruoti iš anksto, t. y. ir pačią kelionę įsigyti kuo anksčiau“, – sakė „Tez Tour“ atstovas.

Nepatekusiems į šį laimingųjų procentą, oro linijų bendrovė suteikia galimybę vežtis slidinėjimo ar snieglenčių batus paprastame registruotame bagaže. Na, o slides ar snieglentes jau teks nuomotis kurorte.

Deja, bet paimti bagažo daugiau nei leidžia nustatytos kvotos orlaivis negali fiziškai, net ir už papildomą mokestį.

Už bagažą – nuo 40 Eur į vieną pusę

Specialioji sporto įranga gabenama tik už papildomą mokestį, apskaičiuojamą pagal oro linijų bendrovės nustatytus įkainius. „Kainos už vieną specialiojo bagažo vienetą skrydžiui į vieną pusę paprastai prasideda nuo 40 Eur. Dažniausiai už specialųjį bagažą galima susimokėti iš anksto, dar perkant kelionę agentūroje – taip kartu ir apsidrausite, kad tikrai galėsite vežtis savo įrangą“, – sakė V. Griniukas.

Kalbant apie slidinėjimą, poilsiautojams, įsigyjantiems pilną kelionės paketą (skrydis+viešbutis+pervežimai), slidinėjimo įranga gabenama nemokamai. Perkantiems tik aviabilietus papildomas mokestis yra taikomas tada, kai vežami tokie komplektai: slidės+lazdos+slidinėjimo batai arba snieglentė+batai. Keleivis, su kelionių agentūra ar organizatoriumi sudaręs Turizmo paslaugų teikimo ar Keleivių vežimo sutartį, vieną šių slidinėjimo įrangos komplektą gali vežtis už joje įtvirtintą kainą.

Ar slidės lėktuve – saugios?

Dėl specifinių išmatavimų ir papildomų saugumo reikalavimų specialioji sportinė įranga negali suktis bendru bagažo takeliu, kartu su lagaminais.

 

„Specialiojo bagažo patikra atliekama tik tam tikruose registracijos punktuose. Vėliau jis iš karto saugiai pakraunamas į atskirą vežimėlį ir gabenamas prie lėktuvo. Dėl sporto įrangos saugumo galite būti ramūs, jos patalpinimas į bagažo skyrių vykdomas pagal specialiai parengtas instrukcijas“, – kalbėjo Aviacijos skyriaus vadovas.

shutterstock_224466028

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close