Neemigravo, nes įgyvendino trečioje klasėje sumanytą verslo planą

Matas ir Gerda neemigravo, nes jiems pavyko įgyvendinti trečioje klasėje sumanytą verslo planą. Skamba neįtikėtinai? Galbūt tik tiems, kurie dar nežino kas dedasi Rokiškyje.

 

Rokiškis – miestas, kuriame auga drąsūs ir kūrybingi vaikai

Dar pernai, Rokiškyje pradėjo vykti kitokie, šiuolaikiški ir linksmi matematikos užsiėmimai pradinių klasių mokiniams. Vieno iš užsiėmimų metu vaikai kūrė verslo planus. Verslo idėjų buvo įvairiausių, nuo picerijos iki youtube turinio kūrėjo (youtuberio). Vaikai skaičiavo kiek turės išlaidų, iš ko gaus pajamas, kokį pelną uždirbs, sprendė problemas, ką daryti, jei pelno negaus. Savo planus pristatė vieni kitiems ir nagrinėjo stipriąsias, ir silpnąsias jų vietas. Tokiu būdu vaikai praktiškai naudojo sudėties, atimties, daugybos įgūdžius. Visgi, svarbiausia buvo ne aritmetiniai veiksmai, o tai, jog per praktines veiklas vaikai mokėsi pasitikėti savimi, drąsiai priimti sprendimus, savarankiškai ieškoti problemų sprendimų ir svajoti! Šių matematikos užsiėmimų esmė – kalbėti vaikų kalba, žaisti ir kartu mokytis, stebėti supantį pasaulį, ir juo domėtis. Nieko keisto, jog į šiuos užsiėmimus vaikai noriai keliauja net savaitgaliais.

Viso to pradžia – dvi svajoklės

Pleputė Lina ir Smalsutė Ieva, jei apie jas dar nieko negirdėjote, pats metas susipažinti. Po šiais pseudonimais besislepiančios Lina Matiukaitė ir Ieva Kilienė – tai dvi merginos, kurios dar ne taip seniai sėdėjo viename mokyklos suole ir planavo sukurti vakuumą vakuume, pasiekti absoliutųjį nulį ir išrasti mažą, bet galingą akumuliatorių elektromobiliui. Žinoma, tai buvo tik fizikos pamokų įkvėpti juokai, tačiau dabar merginos įsitikinusios – pavyko! Tai kas neįmanoma ėmė virsti realybe ir amžinasis variklis jau užkurtas!

Pasakos + matematika = įmanoma!

Dvi draugės neseniai išleido matematinę pasakų knygelę vaikams, kurioje literatūra susiduria su matematika, tačiau ne kovoja, o originaliai viena kitą papildo. Knyga „Jei mėnulis būtų nulis“ skirta tiems, kurie dar tik pradeda pažintį su skaičiais. Knyga ne tik padeda įsiminti skaičius, bet ir kuria, šiais laikais gana dažnai skylėtą ir vietomis sutrūkinėjusį, ryšį tarp tėvų ir vaikų. Autorės kviečia atgaivinti kiek primirštą pasakų prieš miegą skaitymo ritualą. Tiesa, šį scenarijų galima apversti aukštyn kojomis ir pasakas tėveliams paskaityti gali su rašytiniu žodžiu draugauti pradedantys pradinukai. Juk reikia patikrinti ar tėtis ir mama dar neprimiršo skaičių.

Nesvajoja tik tinginiai

Skaičių pasakų knyga „Jei mėnulis būtų nulis“ tai tik vienas iš daugelio projektų, kuris slepiasi, po socialiniame tinkle Facebook veikiančio judėjimo, „Labas, Matematika“ pavadinimu. „Labas, Matematika“ – tai naujas požiūris į mažamečių mokymą. Judėjimo tikslas – sukurti daugiau lietuviškos mokomosios medžiagos ir mokymąsi paversti žaidimu. Projekto pradžia tapo, beveik prieš dvejus metus gimusi, radijo laidelė „Labas, Matematika“. Laidelėje paprastai ir vaikiškai buvo pasakojama apie matematiką ir joje besislepiančius stebuklus. „Mokykimės skaičiuoti apsikabinimus. Griebkime vienas kitą į glėbį ir šiltai suspauskime tris kartus: vienas, du, trys!”, – apie artumo svarbą šeimoje kalbėjo matematinių pasakų autorės Pleputė Lina ir Smalsutė Ieva. Ar tai matematika? Taip. Ar tai sudėtinga ir nuobodu? Ne. Štai kokiais originaliais būdais pradėta skleisti kitokio mokymosi idėja, buvusi tik spontanišku pokštu, tačiau sunkaus darbo ir užsispyrimo dėka, virtusi nuostabiu projektu.

Naujienas apie projektą „Labas, Matematika“ sekite https://www.facebook.com/labasmatematika/, o skaičių pasakos „Jei mėnulis būtų nulis“ ieškokite visuose „Pegasas“ knygynuose.

ddd

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close