Atviros klasės sklandymo čempionate triumfavo trumpasparniai

Daugkartinis šalies klubinės ir standartinės klasės sklandymo čempionas, tarptautinių bei pasaulio čempionatų dalyvis, kaunietis Darius Liaugaudas savo sportinių trofėjų kolekciją papildė dar viena svaria pergale – šiemet jis tapo Lietuvos atviros klasės sklandymo varžybų čempionas. Sidabro medalis įteiktas  kauniečiui ir ne mažiau tituluotam Dariaus bendražygiui Vladui Motuzai, bronzos – sparčiai laurus skinančiam klaipėdiečiui Gintui Zubei. Įdomu tai, kad nugalėtojai skrido ne ilgasparniais: Darius ir Vladas pilotavo standartinės klasės sklandytuvus (atitinkamai LS8a, Discus2a), o Gintas – 15 metrų klasės – Ventus 2ax.

Lietuvos atviros klasės sklandymo čempionatas Pociūnuose vyko gegužės 11–20 d. Kova buvo arši, dėl geriausio Lietuvos sklandytojo titulo susirungė 23 pilotai. Net keturiolika gynė Kauno apskrities aviacijos sporto klubo garbę. Tarp jų ir trys Vytautai iš Prienų: Vytautas Sabeckis, Vytautas Mačiulis ir Vytautas Paulauskas. Nemažas būrys pilotų sparnus jau buvo pamiklinę Slovakijos padangėje, o kai kas ir Argentinos, taigi visi buvo nusiteikę „žiebti“ ir būti pirmi. Trylika pilotų į padangę kilo Prienų sklandytuvų gamykloje pagamintais baltasparniais: LAK-12, LAK -17a/18, LAK-17b/18, LAK-20t.

Varžybų metu įvykdytos šešios skridimo užduotys. Trumpiausia – per300 km, ilgiausia –510 km. Orai buvo permainingi, tad skrydžio sėkmę lėmė patirtis, ištvermė, šaltas protas ir sėkmė. Ji lydėjo du sklandytojus ir draugus – 47 metų Darių Liaugaudą ir ketveriais metais jaunesnį Vladą Motuzą. Jau pirmą skridimo dieną prizininkais tapę pilotai šių pozicijų neužleido iki varžybų pabaigos. Sklandymo sporte svarbiausia pastovumas. Yra čempionų, kurie atskiruose pratimuose nėra laimėję nė vienos prizinės vietos. Darius su Vladu skraidė ne tik pastoviai, bet buvo ir prizininkai. Bronzos medalininkas Gintas Zubė taip pat triskart buvo geriausiųjų trejetuke. Iš prieniškių geriausiai skraidyti sekėsi V. Sabeckiui, daugiakovėje iškovojusiam ketvirtąją vietą. V. Mačiulis liko šeštas, V. Paulauskas – dvidešimtas.

Birželio 23–liepos 1 d. Pociūnų aerodrome jėgas išbandys15 metrųklasės pilotai.

Onutė Valkauskienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close