Prienietis Marius Žiūkas olimpiadoje užėmė 26 vietą

Prienietis Marius Žiūkas Rio de Žaneiro olimpiadoje dalyvavo 20 km sportinio ėjimo varžybose. Šios varžybos, kiekvieno sportininko svajonė, Mariui buvo jau trečios. Jose Marius pasiekė ir geriausią sezono rezultatą (1,22:27 val.), kuris suteikė galimybę užimti 26 vietą. Prieniškiui tai trečioji olimpiada. Jis dalyvavo 2008 m. Pekine, kur užėmė 35-ąją vietą, o 2012 m. Londono olimpinėse žaidynėse buvo 40-as.

 

„Naujojo Gėlupio“ informacija

Parlamento vadovė Loreta Graužinienė: „Didžiuojamės, kad Seime turime savo olimpietį“

 

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, Seimo pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas ir Seimo kanclerė Daiva Raudonienė su būriu kanceliarijos darbuotojų  pasveikino olimpiadoje sėkmingai finišavusį ir  puikius asmeninius rezultatus 20 km sportinio ėjimo distancijoje pademonstravusį Seimo kanceliarijos darbuotoją Marių Žiūką. Jis Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse finišavo 26. Tai geriausias ėjiko pasiekimas sportininko karjeroje.

„Su dideliu jauduliu stebėjau Jūsų startą Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse ir džiaugiausi pasiektu rezultatu. Mes didžiuojamės Jumis, didžiuojamės, kad Seime turime savo olimpietį“, – sakė Seimo pirmininkė L. Graužinienė.

M. Žiūkas, padėkojęs už sveikinimus, žaismingai papasakojo savo įspūdžius iš žaidynių ir finišo akimirkų, gyvenimo olimpiniame kaimelyje ir džiaugėsi pagerinęs asmeninį rezultatą.

Daugkartinis Pasaulio ėjimo taurės dalyvis, 2011 m. universiados 6-osios vietos laimėtojas M. Žiūkas varžėsi ir Pekino bei Londono olimpiadose. Šiais metais M. Žiūkas tapo Lietuvos čempionu. Jam priklauso ir 4-asis geriausias nepriklausomos Lietuvos istorijoje 20 km sportinio ėjimo rezultatas – 1:22:09.

Seimo kanceliarijos darbuotoją M. Žiūką į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes Seimo pirmininkė L. Graužinienė išlydėjo rugpjūčio 5 d. kartu su Seimo kanclere D. Raudoniene ir kitais kanceliarijos kolegomis. Taip pat buvo palydėtas Vadovybės apsaugos departamento pareigūnas kanojininko H. Žustauto treneris Kazimieras Rėksnys. 

 

Šalies vadovai sveikina medalius olimpinėse žaidynės iškovojusius Lietuvos irkluotojus

Šalies vadovai pasveikino Rio de Žaneiro olimpiadoje porinių dviviečių rungtyje Lietuvai medalius iškovojusius irkluotojus.

Nuo Kroatijos atstovų atsilikę Saulius Ritteris (Saulius Riteris) ir Mindaugas Griškonis iškovojo sidabro medalius, o Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė – bronzos medalius. Jos atsiliko nuo bričių ir lenkių.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, jog sporto gerbėjai su irkluotojų vardais ne veltui siejo didžiausius lūkesčius ir linkėjo būti tarp geriausiųjų.

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius už pasiektus rezultatus dėkojo ne tik sportininkams, bet ir jų treneriams bei visai Lietuvos irklavimo federacijai.

„Jūs esate tikri kovotojai ir Lietuvos garbė! Jumyse dega galinga mūsų tautos ugnis, stiprybė ir veržlumas. Esate puikus pavyzdys, kaip atkakliu, nuosekliu, sąžiningu darbu pasiekiami patys įspūdingiausi rezultatai. Ačiū Jums!“, – sakoma Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės sveikinime.

Tai buvo pirmieji Lietuvos šių metų olimpinėse žaidynėse iškovoti medaliai.

2012 metų vasaros olimpinėse žaidynėse Lietuva iškovojo penkis medalius.

 

Parengta pagal LR Seimo spaudos tarnybos pranešimą spaudai

Marius Žiūkas. Foto O Valkauskienės

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close