„Ugninis griausimas 2016“: ukrainiečių pamokos NATO kariams

Tarptautinės pratybos „Ugninis griausmas 2016“ jau beveik pasiekė finišo tiesiąją ir patrankų šūviai Generolo Silvestro Žukausko poligone, Pabradėje, aidi vis garsiau ir garsiau. Nors pratybose su savo ginkluote dalyvauja ir penkios NATO šalys (Latvija, Vokietija, Portugalija, JAV ir Lietuva), tačiau itin didelio dėmesio sulaukia kariai iš Ukrainos.
Ukrainiečiai turi tikrai neįkainojamos tiesioginių mūšių su gerai organizuotomis ginkluotomis pajėgomis patirties. Šiuo metu jų gimtinėje vyksta realūs mūšiai, o ne pratybos. Ten, kitaip nei čia, net mažiausios klaidos kaina yra labai didelė – žmogaus gyvybė. Ukrainos kontingento atstovas kapitonas Petro Ostapčuk pasakojo, kad separatistų ir juos palaikančių asmenų taktika – greiti reidai, apšaudymai ir artilerinė intensyvi artilerijos ugnis. Neretai tenka susidurti su pasalomis ir naudojamomis minomis. „Nuolat būnant mūšių rajonuose išmoksti atskirti pabūklų ir kitų ginklų skleidžiamus garsus, labai greitai įvertinti situaciją“, – sakė kapitonas.
Paklausus, ko kitos šalys galėtų pasimokyti iš Ukrainos, ką reikėtų akcentuoti rengiant karius, kapitonas atsakė: „Labai svarbus yra psichologinis aspektas. Karius reikia ruošti taip, kad jie suprastų, kad gali tekti žudyti. O jeigu konfliktą galima būtų numanyti iš anksto, didžiausią dėmesį reikėtų skirti logistikos, ginkluotės ir taktikos klausimams. Taip pat labai svarbu gerai iškasti apkasus ir užtikrinti pajėgų saugumą“.
Pratybų metu visų valstybių kariai daug klausinėja ir stengiasi semtis patirties iš Ukrainos karinio konflikto metu sukauptų žinių apie hibridinį karą. Karininkas teigia, kad jis ir jo kariai, taip pat išmoko daug naujų pamokų. Įgytos žinios padės toliau vykdant krašto gynybos užduotis Ukrainoje. „Dalyvavimas tokio masto pratybose yra neįkainojama patirtis, siekiant tobulinti bendrų veiksmų efektyvumą kovos lauke“, džiaugiasi karininkas iš pirmosios minosvaidžių baterijos, kuri yra 80-osios desentinės šturmo brigados dalis. Jis taip pat džiaugėsi itin šiltu priėmimu Lietuvoje ir jaučiamu palaikymu, tai jiems šiuo sunkiu metu yra labai svarbu.
Vyr. eil. Ieva Markevičienė
Nuotrauka: vyr. srž. Gintautas Mauricas

DSC_1870

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close