Prienų kraštas pristatytas Latvijoje

Rugpjūčio 12–14 dienomis gausi Prienų rajono savivaldybės delegacija, vadovaujama mero Alvydo Vaicekausko, vyko į Talsus (Latvija), kur dalyvavo šventėje „Talsų draugų dienos“. Kadangi šių metų tradicinis latvių renginys buvo skirtas Prienams, prieniškiai turėjo unikalią galimybę reprezentuoti ne tik savo kraštą, bet ir Lietuvą.

Šventė prasidėjo Talsų Europos parke, kur Prienų r. savivaldybės meras ir Talsų tarybos pirmininkas Aivaras Lacarus pasodino Prienų ąžuoliuką, simbolizuojantį draugystę – Talsai ir Prienai bendradarbiauja dar nuo 1999 metų.

Prienų kraštas šioje šventėje buvo pristatytas labai plačiai. Balbieriškio šokių kolektyvas „Ringis“ (vad. R. Markūnas), Prienų „Žiburio“ gimnazijos mišrus ansamblis (vad. R. Ruočkienė) koncertavo įvairiuose renginiuose Stendėje, Talsuose. Šeštadienį meras A. Vaicekauskas oficialiai atidarė Prienų rajono paviljoną, virš kurio puikavosi Lietuvos ir Prienų vėliavos. Paviljone Prienų krašto muziejaus kolektyvas su direktore Lolita Batutiene šventės dalyvius, svečius, Talsų gyventojus supažindino su mūsų tradiciniais amatais – juostų audimu, žvakių liejimu, vaišino duonos gira, virtomis bulvėmis su kanapėmis, rupių miltų blynais, medumi ir sūriu.

Talsuose vyko ir patirties pasidalijimo pasitarimas, kuriame, be lietuvių, dalyvavo ir į šventę atvykusios delegacijos iš Danijos, Estijos, Moldavijos, Rusijos, Švedijos, Turkijos, Talsų verslininkai, įstaigų vadovai. Pasitarime pranešimą apie mūsų savivaldybę, esamus ir būsimus projektus skaitė mero patarėja Jūratė Zailskienė, taip pat buvo parodytas filmas apie Prienų kraštą.

„Talsų draugų dienų“ baigiamajame renginyje meras A. Vaicekauskas įteikė juostą, kurioje išaustas užrašas PRIENAI TALSI. Šią juostą išaudė muziejininkė Marija, bet šventėje prie jos užbaigimo prisidėjo ir Talsų bei Prienų vadovai, ir ne vienas latvis bei lietuvis.

Į Talsus vykę Prienų rajono savivaldybės tarybos nariai Rita Keturakienė, Audrius Banionis pasidžiaugė, kad savivaldybė artimai bendradarbiauja su latviais. Itin glaudūs ryšiai palaikomi švietimo, sporto, kultūros srityse. Tikimasi, kad ateityje stiprės bendradarbiavimas tarp muziejų, verslininkų.

Prienai šauniai pristatė savo kraštą – apie lietuvius, lietuvių kultūrą ir papročius daugiau sužinojo ne tik latviai, bet ir danai, estai, moldavai, rusai, švedai, turkai.

Prienų r. savivaldybės informacija

 DSC_1101

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close