VMI supaprastino deklaravimo tvarką įmonėms

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI prie FM) informuoja, kad pakeitus Mėnesinės pajamų mokesčio nuo A klasės pajamų deklaracijos FR0572 formos pildymo ir pateikimo taisykles nuo 2017 metų įmonių vadovams ir buhalteriams tereikės užpildyti ir mokesčių administratoriui pateikti tik pagrindinį deklaracijos FR0572 formos lapą.

„Gyventojų pajamų mokestį išskaičiuojantys asmenys nuo 2017 m. sausio 1 d. pagrindiniame FR0572 deklaracijos lape gyventojams išmokėtas A klasės apmokestinamas išmokas ir nuo jų išskaičiuotą pajamų mokestį privalės deklaruoti tik bendromis sumomis, atskirai nurodydami su darbo santykiais susijusias išmokas, už gyventojų parduotą turtą išmokėtas išmokas ir kitas A klasės išmokas bei nuo jų išskaičiuotą gyventojų pajamų mokestį. Tai reiškia, kad nebeliks prievolės deklaruoti kiekvienam gyventojui per mėnesį išmokėtų A klasės pajamų apmokestinamųjų išmokų.“ – sako Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė.

Dėl šio palengvinimo įmonės vadovams ar buhalteriams, duomenis apie kiekvienam gyventojui nuo 2017 metų išmokėtas A klasės apmokestinamas ir neapmokestinamas išmokas privalės nurodyti vieną kartą metuose – FR0573 formoje ir jos prieduose bei pateikti Mokesčių inspekcijai iki 2018 m. vasario 15 d.

VMI pažymi, kad, įmonės ir neišmokėjusios A klasės pajamų, privalės pateikti deklaracijos FR0572 formas.

VMI primena, kad visas deklaracijas, nuo 2016 m. spalio 1 d. juridiniai asmenys privalės teikti tik elektroniniu būdu. Galimybe mokesčius deklaruoti elektroniniu būdu šiuo metu naudojasi daugiau nei 95 proc. Lietuvos juridinių asmenų. Nuo spalio 1 d. prie elektroninio deklaravimo pereis ir ta nedidelė dalis mokėtojų, kurie vis dar atidėliojo tokį žingsnį. Jiems bus teikiama visapusiška pagalba – esant poreikiui, VMI papildomai apmokys mokesčių mokėtojus pildyti deklaracijas internetu, apskričių valstybinės mokesčių inspekcijos visoje šalyje padės kilus sunkumams.

Preliminariais teoriniais skaičiavimais, bus sutaupoma apie 17 mln. eurų mokesčių mokėtojų piniginių sąnaudų kasmet, jei vertintume jų sugaištą laiką popierinėms deklaracijoms pildyti ir pateikti (neįskaitant kaštų popieriui, kt. išlaidų, susijusių su deklaracijų spausdinimu).

Taip pat artimiausiu metu juridiniams asmenims bus gerokai paprasčiau sudaryti sutartį su VMI dėl el. deklaravimo. Šiuo metu vyksta paruošiamieji darbai ir, kaip mokesčių mokėtojai pageidavo, netrukus nebereikės el. parašo ar vykti į VMI padalinius norint sudaryti sutartį – užteks el. bankininkystės.

Savarankiškai aktualią informaciją mokesčių klausimais, seminarų dalijamąją medžiagą, paaiškinimus ir komentarus galima rasti adresu www.vmi.lt Pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus.

Pagrindiniai faktai:

A klasės pajamos yra su darbo santykiais susijusios pajamos, honorarai, palūkanos, turto nuomos pajamos, pajamos pagal autorines sutartis ir kt.

Nuo 2017 nebeliks prievolės deklaruoti kiekvienam gyventojui per mėnesį išmokėtų A klasės apmokestinamųjų išmokų, t.y., nebereikės pildyti deklaracijos FR0572 priedų.

FR0572 deklaracijas vidutiniškai pateikia apie 92 tūkst. mokesčių mokėtojų.

Nuo 2016 m. spalio 1 d. teikiant el. deklaracijas darbdaviai sutaupys apie 17 mln. eurų.

Sutartį su VMI dėl el. deklaravimo artimiausiu metu bus galima sudaryti ir naudojantis el. bankininkyste.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close