Užuguosčio kaimas Onines pasitiks atsinaujinęs

Prieš kelias dienas Užuguostyje vyko Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis finansuojamo projekto „Stipri bendruomenė – gyva bendruomenė“ pristatymas bei darbo grupės pasitarimas, kurio metu bendruomenės „Užuguostis“ pirmininkė Danutė Sodaitienė susirinkusiesiems pristatė numatytas įgyvendinti veiklas ir vizijas.

D. Sodaitienė papasakojo, kas bus nupirkta, kokie darbai atlikti, ko gali tikėtis ir kuo galės naudotis Užuguosčio bendruomenė ir atvykstantys pasisvečiuoti. Taip pat bendruomenės pirmininkė kviečia visus aktyviai prisidėti savanoriška veikla, idėjomis ir kartu susitelkus kurti ir gražinti savo kaimą.

„Bus sutvarkytos viešosios erdvės prie mokyklos, įrengta paplūdimio tinklinio aikštelė, vaikų žaidimų parkelis. Projekto lėšos ir bendruomenės narių savanorystė leis mažiesiems kaimo gyventojams turiningai praleisti laiką žaidimų aikštelėje. Jų tėvams nereikės jaudintis, kad vaikai užsiims netinkama veikla ir neturės kur žaisti. Jaunimas ir mažųjų tėveliai taip pat galės laisvalaikį leisti žaisdami ne tik krepšinį, bet ir šiuo metu populiarų paplūdimio tinklinį, – pasakojo projekto iniciatorius ir rengėjas Gintautas Sodaitis. – Prie senosios uždarytos mokyklos bus vėl galima žaisti, bėgioti, rengti šventes. Norime, kad gyva būtų ne tik sporto salė, bet ir visa mokyklos teritorija.“

Susirinkusieji džiaugėsi, kad Užuguosčio bendruomenė vėl galės organizuoti kokybiškus renginius. O sutvarkius teritoriją, renginius bus galima organizuoti ir gamtoje.

„Pirksime naują garso aparatūrą, surenkamas palapines, stalus, suolus, todėl nuo šiol kaime bus galima organizuoti kokybiškus renginius tiek salėje, tiek lauke. Žmonėms bus patogu atsisėsti, turės stogą virš galvos. Tai būtina, jeigu norime, kad mūsų bendruomenė būtų gyva, žmonės nesijaustų pamiršti ir niekam nereikalingi. Taip pat bus galimybė organizuoti įvairias iškylas, šeimų ar kaimo šventes, – sakė G. Sodaitis. – Garso aparatūra bus naudojama ir bendruomenės ansamblio repeticijoms bei koncertams. Tikiuosi, kad mūsų bendruomenėje vėl atgims vakaronės, pats asmeniškai pasistengsiu jaunimą pakviesti į seniai pamirštas diskotekas.“

Užuguosčio ir aplinkinių kaimų gyventojai ir svečiai netrukus galės ir patys pamatyti visus atsinaujinimus. Jau liepos 31 dieną Užuguostyje vyks tradicinė Oninių šventė – „Šventa Ona – duonos ponia“. Jos metu organizatoriai žada įvairią programą, pramogas ir dosnų stalą.

Šventės dalyviai varžysis krepšinio „Trys prieš tris“ turnyre, dalyvaus bėgime aplink Užuguostį, kausis smiginio ir jėgos rungtyse.

O po mišių Šv. Petro ir Povilo bažnyčioje renginys persikels į Užuguosčio sporto salę ir buvusios mokyklos teritoriją, kur vyks amatininkų mugė, Onų sveikinimas, rankdarbių paroda, ansamblių koncertas, gražiausių sodybų pristatymas ir, žinoma, vaišės ir diskoteka.

„Nė vienas neliks nepastebėtas, kiekvienas ras sau mielą užsiėmimą“, – kviesdama į šventę garantuoja bendruomenės pirmininkė.

 IMAG0852

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close