Atrasti skambantį Birštoną kvies „Birštono vasaros menų akademija 2016“

Lietuvos kariuomenės orkestro fanfaros, susitikimas su garbingą jubiliejų švenčiančiu maestro Juozu Domarku ir ugningas ansamblio „Giunter Percussion“ koncertas „Ritmo užburti“ – taip liepos 30 d., šeštadienį, prasidės dešimčiai dienų į gražiausią Lietuvos kurortą meno elitą iš viso pasaulio subursianti „Birštono vasaros menų akademija 2016“. Ketvirtąjį kartą vyksiantys „Birštono vasaros menų akademijos“ meistriškumo kursai „Interpretacijos paslaptys ir subtilybės XXI a. mene ir pedagogikoje“ tradiciškai pateiks itin plačią ir intensyvią programos spalvų paletę: nuo muzikos meno profesionalams skirtų užsiėmimų, iki plačiajai auditorijai skirtų paskaitų, koncertų, susitikimų ir odos dirbinių parodos muzikos tema.

„Birštono vasaros menų akademijos“ branduolį sudaro šiais metais itin gausus aktyviųjų dalyvių būrys – netoli 50-ties pianistų ir dainininkų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Prancūzijos, kurie ne tik tobulinsis pianistų Andriaus Žlabio (JAV), Gintaro Januševičiaus (Vokietija), Nijolės Ralytės (Lietuva), vokalistų Tamaros Novičenko (Rusija), Astos Krikščiūnaitės, Vladimiro Prudnikovo, Vytauto Juozapaičio ir Eglės Juozapaitienės (Lietuva) meistriškumo pamokose, bet ir patys dalyvaus koncertuose Birštono kurhauze, Eglės sanatorijoje. Į intensyvų koncertų maratoną įsilies ir šių metų pedagogai: liepos 31 d. Vokietijoje reziduojantis pianistas Gintaras Januševičius kartu su klarnetininku Macdara Ó Seireadáin pakvies į kamerinės muzikos koncertą „Įsimylėjęs klarnetas“, rugpjūčio 1 d. ryškiausi Lietuvos balsai Asta Krikščiūnaitė, Vladimiras Prudnikovas, Vytautas Juozapaitis džiugins romansų programa koncerte „Vakaro romansai“, o rugpjūčio 2 d. pianistas Gintaras Januševičius pristatys didelio populiarumo Lietuvoje sulaukusią programą „Visi Frederiko Šopeno valsai“.

„Mūsų profesorių iniciatyvos dėka, kiekvienais metais į Birštoną pakviečiame po keletą ypatingų svečių, galinčių savo patirtimi ir bendravimu įkvėpti ne tik jaunuosius dalyvius, bet ir sudominti birštoniškius ir miesto svečius. Kas galėtų paneigti, kad verta nepraleisti susitikimo su pasaulio operos dainininkų topuose karaliaujančios Anos Netrebko pedagoge, Sankt Peterburgo Rimskio Korsakovo konservatorijos profesore Tamara Novičenko? Taip pat intriguoja ir kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus paskaitos, kuriose muzikas kvies mąstyti apie muzikos santykį su mus supančiu pasauliu! Dvi dienas klausysimės jo paskaitų tema „Tarp klausymo ir girdėjimo – du smegenų šturmo seansai apie tai, kaip muzikos menas lokaliai ir globaliai veikia aplinką“ – pasakojo Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė Audronė Nekrošienė.

 

„Dairydamasi po kitus Lietuvoje vykstančius festivalius vis aiškiau matau „Birštono vasaros menų akademijos“ išskirtinius bruožus, kurie galėjo išryškėti tik puikioje Birštono kultūros infrastruktūroje. Išpuoselėti Birštono kultūros centras ir kurhauzas, puiki sanatorijos „Eglė“ konferencijų salė paskaitoms ir susitikimams bei nuostabus holas su gėlių siena „Vakaro serenadoms“, jaukios Meno mokyklos klasės ir gausybė svetingai nusiteikusių birštoniečių leidžia ir siekti meistriškumo, ir kurti, ir dalintis sukaupta patirtimi ne tik tarpusavyje, bet ir su kurorto svečiais, ieškančiais sveikatos… Visi „Birštono vasaros menų akademijos“ renginiai atviri visuomenei. Čia aktyvi profesinė veikla tampa kartų sugyvenimo pagrindu: šiųmečių akademijos dalyvių amžius – nuo 7 iki 80 metų! Renginys išsiskiria dar ir tuo, kad scena su jaunaisiais menininkais, dar tik siekiančiais pažinti meistriškumo paslaptis, dalijasi pripažinti meistrai, profesoriai“ – kalbėjo A. Nekrošienė.

„Birštono vasaros menų akademiją“ rengia Lietuvos muzikų sąjunga, Birštono miesto savivaldybė ir Vytauto Didžiojo universitetas. Renginio globėja – Birštono merė Nijolė Dirginčienė.

 M. Aleksos foto_Giunter Percussion

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close