Laivas M53 „Skalvis“ pradėjo budėjimą NATO greitojo reagavimo pajėgose, dalyvaus pratybose Baltijos ir Šiaurės jūrose

????????????????????????????????????

2016 m. antrąjį pusmetį NATO greitojo reagavimo pajėgose paskirtas budėti Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų priešmininis laivas M53 „Skalvis“ praėjusį savaitgalį atplaukė į Kylį (Vokietija) ir liepos 17 d. faktiškai prisijungė prie NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-os grupės (angl. sutr. SNMCMG1). Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivas iki š. m. gruodžio dalyvaus šio junginio veikloje ir pratybose Baltijos ir Šiaurės jūrose.
Pusmečio budėjimui NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-oje laivų grupėje priskirti 8 laivai iš Belgijos, Estijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lietuvos, Nyderlandų, Norvegijos ir Vokietijos. NATO laivų junginiui šiuo metu vadovauja Estijos karinių jūrų pajėgų karininkas komandoras Johan-Elias Seljama iš Vokietijos štabo ir aprūpinimo laivo „Elbe“.
NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-osios grupės laivai šį pusmetį ruošiasi dalyvauti mokymuose „Northern Coasts 16“ ir „Noble Mariner/Joint Warrior 16-2“ Baltijos ir Šiaurės jūrose.
Į NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-ąją laivų grupę laivas M53 „Skalvis“ skiriamas jau ne pirmą kartą. Šiam NATO junginiui laivas jau buvo priskirtas 2015 metų gegužės-liepos ir spalio-lapkričio mėnesiais, dalyvavo tarptautinėje jūros dugno išminavimo operacijoje „Open Spirit“ ir tarptautinėse pratybose „Baltops“ Baltijos jūroje, NATO pratybose „Trident Juncture 2015“ Viduržemio jūros ir Atlanto vandenyno pakrantėse.
Lietuva NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1 grupės veikloje pradėjo dalyvauti nuo 2006 m., šiam junginiui skyrusi Karinių jūrų pajėgų priešmininės kovos laivą M51 „Kuršis“. 2014 m. antrąjį pusmetį šiam NATO laivų junginiui vadovavo Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininkas kmdr. Giedrius Premeneckas iš junginiui priskirto štabo laivo N42 „Jotvingis“.
Apie NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-os grupės junginį:
NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-os grupės junginys (angl. Standing NATO Mine Countermeasures Group One, sutr. SNMCMG1) yra tarptautinis laivų junginys tiesiogiai pavaldus NATO jūrinio komponento (angl. MARCOM) vadui. Šio junginio paskirtis yra aprūpinti Aljansą nuolatiniais priešmininės kovos jūroje pajėgumais pratybų ir realių operacijų atvejais.
Šis NATO laivų junginys veikia Šiaurės Europos vandenyse, kur vykdo išminavimo operacijas jūroje, dalyvauja kituose NATO šalių tarptautiniuose mokymuose jūroje ir pratybose su NATO partneriais. Šis junginys taip pat gali būti naudojamas reaguojant į krizes, demonstruojant Aljanso buvimą regione ir solidarumą, lankant NATO šalių ir partnerių uostus.
NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-os grupės junginys kartu veikia kaip jūrinės NATO greito reagavimo pajėgos. Aktyvavus šias pajėgas, laivai yra pasirengę nedelsiant išvykti į operacijos rajoną, taip užtikrinant greitą ir efektyvų NATO užduočių vykdymą
Šiam NATO jūriniam junginiui laivus skiria NATO jūrinės valstybės. Junginiui rotacijos pagrindu 6-12 mėn. laikotarpiui vadovauja vis kitos NATO valstybės atstovas.
Daugiau informacijos apie SNMCMG1 junginį pateikta oficialiame internetiniame puslapyje: http://www.mc.nato.int/org/smg/Pages/SNMCMG1.aspx

KAM

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close