Festivalis “Mandala” mokys gyventi sveikiau

Ateinantį savaitgalį – liepos 22-24 d. netoli Pabradės esančioje poilsiavietėje „Saulėtas kampelis“ vyks jau šeštą kartą organizuojamas sveikos gyvensenos festivalis „Mandala“. Jo programoje – daugiau kaip pusšimtis paskaitų ir užsiėmimų.

„Sveikatą suprantame ne tik kaip kūno stiprybę, bet ir gerą emocinę savijautą, darnius santykius su savimi ir aplinkiniais“, – sakė „Mandalos“ organizatorė psichologė ir šokio terapeutė Sigita Dabulskytė.

Idėja rengti „Mandalą“ Sigitai gimė apsilankius festivalyje „Gara vasara“ Latvijoje. Grįžus iš jo merginai kilo įkvėpimas, ji nutarė, kad tokį festivalį būtų prasminga surengti ir Lietuvoje. „Pirmaujame savižudybių skaičiumi, psichinių sutrikimų skaičius – taip pat itin didelis – lietuviai nėra laimingiausia tauta pasaulyje“, – vardijo mergina.

Pirmoji „Mandala“ įvyko 2011-aisiais. Nors vėliau atsirado dar keletas panašių renginių, būtent “Mandalos“ festivalis buvo jų pradininkas. Šių metų renginys – jau šeštasis.

Festivalio programa, kaip ir anksčiau, padalinta į keturias dalis: kūno, psichologijos, dvasingumo ir kūrybos. Kūno erdvėje bus galima išgirsti paskaitų apie sveiką gyvenseną, vyks jogos užsiėmimai, pavyzdžiui, akių joga, kurios pratimais galima pagerinti regėjimą, bus mokoma kaip išlaikyti sveikus sąnarius, vyks susitikimas su dvejomis kinų medicinos žinovėmis, paskaita apie tai, kaip iš natūralių medžiagų pasigaminti veido kremą, lūpų balzamą, šampūną ar net dantų pastą. Psichologijos erdvėje – profesionalių psichologų paskaitos apie tai, kaip būti laimingu jau dabar, o ne gyventi laimės laukimu, kaip pagerinti santykius šeimoje, atpažinti gynybinius mechanizmus ar valdyti pyktį. Taip pat bus pristatyta iš Afrikos žemyno atėjusi „Gyvenimo medžio“ praktika, kurios metu nagrinėjama gyvenimo įvykių įtaka asmenybės formavimuisi bei padedama atrasti resursų norimiems pokyčiams. Dvasinėje erdvėje bus mokoma taisyklingai kvėpuoti, kaip atskirti širdies balsą nuo proto, vyks meditacijos užsiėmimai, taip pat atpalaiduojantis gongų koncertas. Įdomi ir kūrybinės erdvės programa – šiemet bus galima išmokti piešti ant kūno su chna dažais, pasigaminti sidabrinį žiedelį ar laimę nešantį amuletą, makrame būdu apipinti akmenėlį ar kitą gamtoje rastą daiktą. Taip pat vyks šokio pamoka, kurią ves choreografas, „Žvaigždžių duetų“ dalyvis Šarūnas Kirdeikis.

„Šių metų programa – kaip niekad gausi, kiekvienas ras ką nors įdomaus“, – tikino S.Dabulskytė.

Renginys prasidės penktadienio pavakarę ir tęsis iki sekmadienio vakaro. Užsiėmimai vyks nuo aušros iki sutemos, o pasibaigus dienai dar vyks muzikinė programa.

Organizatorė ypač džiaugėsi, jog į renginį pavyko pakviesti garso terapeutą, indėnų muzikos tyrinėtoją ir multiinstrumentalistą Kailashą Kokopelli iš Vokietijos. Jis koncertuos kartu su rusu Agannath-Denisu Kučarovu. Jų koncertas vyks šeštadienio vakarą. Į festivalio programą taip pat įtraukti dainuojamosios poezijos, indiškos muzikos ir hango (Šveicarijoje išrasto mušamojo instrumento, kurio garsai – itin meditatyvūs) koncertai.

S.Dabulskytė į renginį paragino atsivežti nereikalingų knygų – veiks knygų mainykla.

Taip pat vyks speciali programa vaikams – mažieji bus mokomi lankstyti origami, groti būgneliais, žongliruoti, vyks vaikų joga bei kiti užsiėmimai.

Festivalis skirtas paskatinti žmones gyventi sveikiau, todėl alkoholio vartojimas jame bus draudžiamas. Renginio zonoje taip pat nebus leidžiama rūkyti – negalintiems išbūti be tabako bus įrengta atokiau nuo visų esanti rūkykla.

Apsigyventi galima tiek savo atsivežtoje palapinėje, tiek poilsio namuose.

Bus įkurtos laužavietės, kuriose bus galima gaminti maistą, taip pat veiks net kelios vegetariško ir žaliavalgiško maisto kavinukės.

Festivalio vieta – gamtos apsuptyje, prie itin vaizdingo Pailgio ežero. Bus galima maudytis, degintis saulėje, irstytis valtimi, veiks pirtis.

Bilieto kaina – 40 eurų perkant iš anksto, 50 eurų perkant festivalyje. Vaikai iki 12 metų įleidžiami nemokamai.

Festivalio video: https://www.youtube.com/watch?v=MK6Hk0XW3Yo

 Kotryna Braževičiūtė

Organizatorių archyvo nuotrauka

Mandala0101

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close