Profesinę ir nenuolatinę karo tarnybą pasirinkusiems naujiems kariams – papildomos skatinimo priemonės

Nuotrauka: vyr. eil. A. Juozulevičius

Nuo liepos 1 d., siekiant į profesinę ir nenuolatinę karo tarnybą pritraukti kuo daugiau Lietuvos piliečių, esama skatinimo sistema papildoma naujomis vienkartinėmis išmokomis. Pagal naują patvirtintą reglamentavimą papildomos piniginės skatinimo priemonės priklausys profesinės karo tarnybos kariams, kariams savanoriams ir kitiems aktyviojo rezervo kariams už nepertraukiamą 4 metų tarnybą, taip pat kariūnams, sudariusiems pirmą profesinės karo tarnybos sutartį.
Papildoma vienkartine išmoka bus skatinami asmenys profesinėje karo tarnyboje ištarnavę pirmus keturis nepertraukiamus metus. Vienkartinės piniginės išmokos dydis „į rankas” – nuo 1983 iki 4463 Eur – priklausys nuo profesinės karo tarnybos kario tarnybos vertinimo rezultatų. Ši vienkartinė išmoka bus skiriama po 4 metų nepertraukiamos tarnybos.
Kariai savanoriai ir kiti aktyviojo rezervo kariai bus skatinami vienkartinėmis piniginėmis išmokomis už pirmus 4 nepertraukiamus tarnybos metus, jei per šį laikotarpį kasmet ištarnaus ne mažiau kaip atitinkamiems metams nustatytą aktyviojo rezervo karių pratybų ir mokymų trukmę. Išmokos dydis „į rankas“ – nuo 396 iki 892 Eur priklausys nuo tarnybos vertinimo rezultatų.
Pirmą kartą į pareigas profesinėje karo tarnyboje paskirtiems kariūnams, baigusiems Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją arba užsienio karo mokymo įstaigą, į kurią buvo siųsti Krašto apsaugos ministerijos, taip pat bus skiriam vienkartinė piniginė išmoka. Ji bus mokama kariūnams po studijų baigimo ir pasirašius profesinės karo tarnybos sutartį. Jos dydis „į rankas“, bus apie 327-724 Eur, suma priklausys nuo kariūnų atestavimo rezultatų.

KAM

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close