Birželį į „Maxima“ taromatus grąžintas rekordinis skaičius pakuočių – beveik 24,5 mln. vienetų

Prekybos tinklo „Maxima“ duomenimis, birželį į tinklo parduotuvėse ar greta jų veikiančius taromatus gyventojai atnešė beveik 24,5 mln. vienetų užstato sistemos ženklu pažymėtų pakuočių ir susigrąžino beveik 2,5 mln. eurų užstato. Tai didžiausias grąžintas taros kiekis per visus 5 užstato sistemos veikimo mėnesius. Daugiausiai pakuočių praėjusį mėnesį grąžino Vilniaus, Kauno, Klaipėdos taip pat Šiaulių ir Panevėžio gyventojai.

„Vertinant laikotarpį nuo šių metų vasario, kai pradėjo veikti užstato sistema, iki birželio pabaigos, matome, jog grąžinamų pakuočių skaičius kas mėnesį nuosekliai auga. Vien praėjusį mėnesį į „Maxima“ taromatus grąžinta apie 20 kartų daugiau pakuočių nei sistemai startavus vasarį. Tai rodo, jog gyventojai jau įprato naudotis užstato sistema ir vis labiau prisideda prie aplinkos tausojimo“, – sako bendrovės „Maxima LT“ generalinis direktorius Žydrūnas Valkeris.

Birželio mėnesį aktyviausi buvo Vilniaus gyventojai, kurie į prekybos tinklo parduotuvėse arba greta jų įrengtus taromatus grąžino 5,5 mln. vienetų užstato ženklu pažymėtų plastiko, metalo ir stiklo pakuočių. Antrą vietą pagal grąžintos taros kiekį užima Kaunas, kurio gyventojai praėjusį mėnesį grąžino daugiau kaip 2,5 mln. pakuočių. Klaipėdos gyventojai tuo pat metu grąžino kiek daugiau nei 1,3 mln. vienetų taros, Šiaulių ir Panevėžio – po apytiksliai 900 tūkst. vienetų. Nuo jų nedaug atsilieka ir mažesni šalies miestai. Alytuje ir Kėdainiuose sugrąžinta per pusę milijono vienetų pakuočių. Kretingoje ir Marijampolėje po daugiau kaip 480 tūkst., Jonavoje ir Gargžduose – po beveik 450 tūkst.

Pasak Ž. Valkerio, pastarųjų kelių mėnesių statistika kone dvigubai viršijo prekybos tinklo lūkesčius. Pradėjus veikti užstato sistemai buvo prognozuota, jog per mėnesį „Maxima“ parduotuvėse bus surenkama apie 11 mln. vienetų vienkartinių ir daugkartinių pakuočių. Šiandien šis skaičius jau šoktelėjo daugiau nei dukart.

Skaičiuojama, kad vien birželį „Maxima“ parduotuvėse už į taromatus priduotą tarą atsiimta beveik 2,5 mln. eurų užstato. Pastebima, kad didelė dalis gyventojų atsiimtą užstatą išleidžia iškart, maisto prekių parduotuvėje sumokėdami už dalį kasdienių pirkinių.

Nuo užstato sistemos veikimo pradžios į „Maxima“ parduotuvėse ar šalia jų įrengtus taromatus jau sunešta beveik 77 mln. vienetų įvairių vienkartinių ir daugkartinių pakuočių. Už jas atsakingiems, gamtą tausojantiems šalies gyventojams bendrovė jau sugrąžino daugiau nei 7,6 mln. eurų užstato.

 

„Maxima“ pirkėjai gali naudotis beveik 200 taromatų, įrengtais prie 198 tinklo parduotuvių įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Į taromatus perdirbimui pirkėjai gali grąžinti plastikines, metalines ir stiklines pakuotes, kurių talpa ne mažesnė nei 100 ml ir ne didesnė nei 3 l. Grąžinę užstato sistemoje dalyvaujančias pakuotes į taromatus pirkėjai gauna kvitą, su kuriuo parduotuvės kasose gali atgauti po 10 euro centų užstatą už kiekvieną grąžintą pakuotę arba išleisti juos pirkiniams.

 

Šiuo metu Lietuvoje veikia 235 „Maxima“ parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 16 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. pirkėjų. Lietuvos vartotojų nuomone, geriausias kokybės pavyzdys ir simbolis vertinant Lietuvos rinkoje siūlomus produktus bei paslaugas – prekybos tinklas „Maxima“. Tai parodė šiemet nepriklausomos Šveicarijos tyrimų bendrovės „International Certification Association“ (ICERTIAS) atliktas rinkos tyrimas „QUDAL – QUality meDAL“.

 Taromatai_2

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close