Siuntų savitarnos terminalai „lūžta” nuo internetinių pirkinių

Siuntų savitarnos terminalai, sparčiai didėjant elektroninės prekybos apimtims, tampa vienu iš priimtiniausių būdų atsiimti internetu įsigytus pirkinius. Skaičiuojama, kad šiemet per didžiausią šalyje LP EXPRESS siuntų savitarnos terminalų tinklą, jau išsiųsta kone perpus daugiau siuntų nei pernai tuo pačiu metu.

„Turime pastebėti, kad elektroninė prekyba iš esmės keičia pirkėjo elgseną ir psichologiją. Galimybė internetu apsipirkti sau patogiu metu, pavyzdžiui, anksti ryte prieš darbo pradžią ar vėlai naktį, reikalauja, kad ir įsigyto pirkinio atsiėmimas būtų toks pat lankstus kaip ir jo įsigijimas.

Papildomai eiti į paštą ar laukti į namus atvykstančio kurjerio – apsiperkančiajam internetu yra asmeninio laiko švaistymas. Žmogus šiandien kaip niekad brangina ir planuoja savo laiką, todėl visą parą veikiantys siuntų savitarnas terminalai, kurie leidžia siuntą su elektroninėje parduotuvėje įsigytais pirkiniais atsiimti sau parankiu metu yra vienas iš perspektyviausių elektroninės prekybos kanalų“, – pažymėjo siuntų savitarnos terminalų LP EXPRESS veiklą vykdančios Lietuvos pašto patronuojamosios įmonės „Baltic Post“ vadovas Juozas Buitkus.

Šių metų pradžioje Lietuvos pašto užsakymu tarptautinės rinkos tyrimų bendrovės „Nielsen“ atliktas Lietuvos gyventojų pirkimo internetu įpročių tyrimas parodė, kad trys pagrindiniai veiksniai, lemiantys pirkimą internetu: maža prekių kaina (68 proc.), patogumas (63 proc.) ir galimybė apsipirkti tinkamu laiku (62 proc.). Svarbiausiais elektroninės parduotuvės pasirinkimo kriterijais respondentai išskyrė: elektroninės parduotuvės patikimumą (91 proc.), išsamiai ir aiškiai pateiktą prekių aprašymą (90 proc.), mažas kainas (86 proc.), gausų prekių asortimentą (86 proc.), greitą pirkinių pristatymą (83 proc.).

„Net 8 iš 10 respondentų nurodė, kad renkantis elektroninę parduotuvę svarbus kriterijus – galimų siuntos pristatymo alternatyvų pasirinkimas (paštas, kurjerių tarnyba ar siuntų savitarnos terminalas). Tai darsyk įrodo, kad nūdienos pirkėjas nori būti savarankiškas ir pats spręsti bei pasirinkti sau patogiausią pirkinių pristatymo būdą“, – pabrėžė J. Buitkus.

Tyrime apklausti respondentai nurodė, kad jiems daugiausia internetu įsigytas prekes yra tekę atsiimti patiems iš pašto. Tačiau šį siuntų atsiėmimo būdą priimtiniausiu laiko tik 8 proc. respondentų. Penktadaliui respondentų priimtinas yra siuntų pristatymas per kurjerius, kurių paslaugomis yra naudojęsi mažiau nei pusė apklaustųjų, kurie apsiperka internetu. Tuo tarpu 50 proc. respondentų nurodė, kad pirkinius yra atsiėmę per siuntų savitarnos terminalus. 17 proc. apklaustųjų šį būdą laiko priimtiniausiu atsiimti internetu pirktas prekes.

Iš visų LP EXPRESS terminalais siųstų siuntų daugiau nei 80 proc. yra elektroninės prekybos pardavėjų siunčiamos prekių siuntos pirkėjams. Šalies gyventojai per savitarnos terminalus pasirenka atsiimti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio internetinėse parduotuvėse įsigytus pirkinius, kurie įprastai siunčiami paštu. Per Lietuvos paštą gautų siuntų nukreipimas į savitarnos terminalus šiemet išaugo beveik trečdaliu.

Šiuo metu iš viso veikia 80 siuntų savitarnos LP EXPRESS terminalų 41-ame Lietuvos mieste.

LP EXPRESS – vieninteliai šalyje klientams siūlo tokį platų siuntų pristatymo būdų pasirinkimą. Išsiųsti ir atsiimti siuntas galima per LP EXPRESS kurjerius, visą parą veikiančiais LP EXPRESS siuntų savitarnos terminalais arba užsukus į bet kurį iš beveik 700 paštų Lietuvoje.

„Lietuvos gyventojų apsipirkimo internetu įpročių tyrimas“ atliktas 2016 m. kovo 22-31 dienomis. Tyrimo metu buvo internetu apklausti 18-65 metų Lietuvos gyventojai, apsiperkantys e. parduotuvėse.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close