Brandos atestatų įteikimo šventė dvasiškai pakylėtoje aplinkoje (GALERIJA)

Vidurvasaris – abiturientų išleistuvių metas. Praėjusį penktadienį malda ir palaiminimu, gausiais sveikinimais ir palinkėjimais į gyvenimą buvo išlydėta jau 92-oji Prienų „Žiburio“ gimnazijos abiturientų laida – 124 brandos egzaminus išlaikę abiturientai.

Šiais metais „Žiburio“ gimnazijos 92-osios laidos brandos atestatų teikimo šventė pirmą kartą vyko ypatingoje aplinkoje – Prienų Kristaus Apsireiškimo bažnyčioje. Iškilmės, į kurias susirinko gausi gimnazijos bendruomenė ir ne mažiau svečių, prasidėjo šv. Mišiomis, kurias aukojo klebonas Jonas Baliūnas, kviesdamas kartu išgyventi džiaugsmą ir dėkoti Dievui už gausias malonės dovanas iš jo rankų bei prašyti globos ir palaimos ateities keliuose. Įkvepiantį ir jautrų pamokslą klebonas užbaigė vieno filosofo žodžiais: „Niekas negali sugrįžti atgal ir pradėti gyvenimą iš naujo. Bet kiekvienas, būdamas ten, kur yra, gali pradėti gyventi naujai“ – palinkėdamas, kad Dievo gailestingumas, jo malonė neapleistų nei svarbių sprendimų priėmimo metu, nei tolimesniuose moksluose, nei savarankiškame gyvenime, o visiems susirinkusiesiems suteikdamas bažnyčios palaiminimą.

Iškilminga „Žiburio“ gimnazijos 92-osios laidos abiturientų brandos atestatų įteikimo ceremonija prasidėjo Lietuvos himnu. Abiturientus sveikino „Žiburio“ gimnazijos direktorė Irma Šneiderienė, dėkodama jiems už buvimą kartu, už įneštą po mažą dalelę savo šilumos, minčių, vaikystės juoko ir jaunystės vėjo, prisimindama jų įspūdingą šimtadienio programą, šiltas šypsenas paskutinio skambučio šventėje, susikaupusius veidus laikant egzaminus.

Direktorė pasidžiaugė 92-osios laidos abiturientų brandos egzaminų rezultatais ir pabrėžė, kad trys iš jų gavo 100 balų įvertinimus (Sigita Venčaitytė – lietuvių kalbos ir matematikos, Mantas Sabaliauskas ir Linas Raulinaitis – anglų kalbos), 9 abiturientų brandos egzaminai buvo įvertinti nuo 99 iki 95 balų (Skirmantės Loretos Mazuronytės – lietuvių kalbos (99 balai) ir anglų kalbos (95 balai), Erikos Tadevosyan – anglų kalbos (98 balai), Paulinos Griniūtės – anglų kalbos (97 balai), Andriaus Levinsko – anglų kalbos (97 balai), Ugnės Revinskaitės – anglų kalbos (96 balai), Emilijos Klimaitės – matematikos (96 balai), Arūno Bendoraičio – informacinių technologijų (97 balai), Kamilės Brūzgaitės – anglų kalbos (95 balai), ir net 35-ių mokinių brandos egzaminai įvertinti nuo 86 iki 100 balų.

Geriausiai šiais metais gimnazistai laikė chemijos, geografijos ir informacinių technologijų egzaminus, o brandos egzaminų rezultatai leido visiems 124 abiturientams išduoti vidurinį išsilavinimą patvirtinantį dokumentą – brandos atestatą. Pasak I. Šneiderienės, šis dokumentas reiškia, kad abiturientai jau užsiaugino tvirtybės sparnus – belieka juos plačiai išskleist ir skristi pasitikti savo svajonių. Direktorė nuoširdžiai dėkojo vaikų tėveliams už rūpestį ir palaikymą, mokytojams – už jų kantrybę ir atsidavimą.

Abiturientus, jų tėvelius ir mokytojus sveikino Seimo narys Vytautas Kamblevičius, Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, Prienų rajono savivaldybės tarybos Kultūros, švietimo, turizmo ir sporto komiteto pirmininkė Loreta Jakinevičienė, savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas. Be gausių palinkėjimų, kuriuos išsakė Savivaldybės ir Seimo atstovai, visi kalbėjo, kad Lietuvai reikia šviesaus proto, karštų širdžių ir darbščių rankų, todėl ragino jaunuolius likti Lietuvoje, nepamiršti, taptus puikiais specialistais, pasidalinti savo žiniomis, idėjomis bei patirtimi su savo kraštu, prisidėti prie bendrų darbų siekiant jo gerovės, gražėjimo ir klestėjimo. Kalbėjusieji linkėjo nepamiršti, kad prie šios pergalės įrodymo ir galbūt dar kitų laukiančių pergalių nemažai prisidėjo ir pagarbos nusipelnė tėveliai, mokytojai. Ir svarbiausia, ko linkėjo nepamiršti ir ką beveikiant prisiminti – tai, kad jie yra iš Prienų ir baigę „Žiburio“ gimnaziją.

Gražiais mokinių rezultatais pasidžiaugė ir labdaros ir paramos fondo „Idėjų vartai“ įkūrėjas Gintautas Bartulis. Jau trys fondo nominacijos iš šešių yra atitekę Prienų „Žiburio“ gimnazijos abiturientams (Kimui Milušauskui, Marijui Giraičiui ir Lukui Maciulevičiui). Ir nors šiais metais fondo premija iškeliavo į Jiezną, G. Bartulis palinkėjo žiburiečiams ramaus susikaupimo ir nuoseklaus darbo, nes, anot jo, ne tik sėkme pasikliauti turėjo gabus, Vaikų globos namuose užaugęs jiezniškis, skynęs pergales rajoninėse ir respublikinėse chemijos olimpiadose, bet ir dideliu, atkakliu darbu. Įteikdamas gėlių gimnazijos direktorei, fondo įkūrėjas palinkėjo būsimiems abiturientams susigrumti dėl PLF „Idėjų vartai“ nominacijos kitais metais.

Po svečių sveikinimo kalbų prasidėjo ir ilgai laukta iškilminga brandos atestatų teikimo ceremonija, kurios metu abiturientams atestatus įteikė gimnazijos direktorė I. Šneiderienė ir pavaduotoja ugdymui Daiva Sabanskienė.

Septyni gimnazijos mokiniai, gavę aukščiausius balus brandos egzaminuose, dalyvavę tarptautiniuose konkursuose, varžybose, projektuose, aktyviai dalyvavę gimnazijos bendruomenės veiklose, įtraukti į „Žiburio“ gimnazijos Garbės knygą. Tai – Sigita Venčaitytė, Domantas Milaševičius, Akvilė Celiešiūtė, Emilija Klimaitė, Ugnė Revinskaitė, Simona Monkelytė, Dominykas Baronas. Padėkomis pagerbti ir šių mokinių tėveliai.

Nemažam būreliui abiturientų „Žiburio“ gimnazija skyrė padėkas už aktyvų dalyvavimą tarptautinėje projektinėje veikloje ir gimnazijos bendruomenėje, akademinius, meninius, sportinius laimėjimus rajono ir respublikos konkursuose bei olimpiadose. Šias padėkas įteikė gimnazijos direktorė I. Šneiderienė ir klasių auklėtojai: Džiuginta Gaigalienė, Artūras Hovakimyan, Audronė Ramančuckienė, Ilona Ramanauskienė, Vytas Blekaitis.

Už išskirtinę pagalbą ir paramą gimnazijai padėkos skirtos ir mokinių tėvams: Almai ir Skirmantui Liutkams, Dovilei ir Donatui Šatams, Dalei ir Alvydui Zagurskams, Ritai ir Arūnui Petrauskams.

Iškilmingos šventės metu netrūko ir daugiau staigmenų, kurias lydėjo džiaugsmo šypsenos ir aplodismentai. Šimtukininkams ypatingą dėmesį skyrė Prienų rajono savivaldybė – pinigines premijas trims abiturientams įteikė meras Alvydas Vaicekauskas ir administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas. Už puikų mokymąsi, aktyvą veiklą Gimnazijos mokinių seime Akvilę Celiešiūtę sveikino LR Seimo narys Vytautas Kamblevičius. Kartu su padėjėja Sonata Šalčiuviene jis įteikė gėlių puokštes ir gimnazijos direktorei bei abiturientų auklėtojams.

Rajono savivaldybės Tarybos narys Jonas Vilionis savo prizą skyrė Pakuonio krašto atstovei ir puikiai mokinei Sigitai Venčaitytei. Abituriento Arūno Bendoraičio informacinių technologijų egzamine gauti 97 balai buvo įvertinti prizu iš UAB „Prienų kompiuteriai“ vadovo Dariaus Kuliešos rankų.

Seimo nario Andriaus Palionio vardu jo padėjėjas Arūnas Vaidogas padėkas įteikė Ugnei Revinskaitei, Dominykui Baronui ir Domantui Milaševičiui.

Abiturientų vardu kalbėjęs D. Baronas neslėpė, kad per ketverius metus gimnazijoje būta įvairiausių momentų, patirta įvairiausių jausmų, bet paskutinę dieną pasiliko tik pačios šviesiausios ir geriausios emocijos, kurių pripildyti jie dėkojo savo mokytojams už rūpestį, kantrybę, palaikymą, įteikdami kiekvienam po rožės žiedelį. O gimnazijai paliko puikią funkcionalią dovaną – spausdintuvą, kuris stovės bibliotekoje ir tarnaus visiems mokiniams.

Abiturientų tėvelių vardu žodį tarusi Dalė Zagurskienė dėkojo pedagogams už ištiestą pagalbos ranką jų vaikams, suteiktas įvairiapuses žinias, už gautą galimybę plačiau pažinti sporto, muzikos pasaulį, už bendradarbiavimą, linkėjo ilgiausių ir Dievo palaimos metų mokytojams ir savo vaikams.

Daug kartų nuskambėjo žodžiai „paskutinį kartą“. Kai kurie dalykai – atestatų įteikimas, šventė bažnyčioje ir išskirtiniai jausmai – išties buvo paskutinį kartą, nors gimnazijoje buvę mokiniai yra visad laukiami. Paskutinį kartą bažnyčios skliautais nepaprastai jausmingai ir didingai nuskambėjo ir gimnazijos himnas, po kurio spindinčiai veidais į lauką pabirusius šventės „kaltininkus“ su gėlėmis ir fotoaparatais apsupo artimieji, draugai.

 DSC_0368

galerija0906

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close