„Nemuno galiūno“ titulas atiteko rokiškėnui

Jau 17 metų Lietuvos valstybės dieną, liepos 6-ąją, Birštone vyksta „Nemuno galiūno“ turnyras. Tai jau tarsi simbolinė sporto šventė, kurią tapatiname su valstybine švente.

Daug metų turnyro organizatorius ir dalyvis bei nugalėtojas buvo birštonietis Vidas Blekaitis. Šiemet pats Vidas varžybose nedalyvavo, o vedė renginį kartu su charizmatiškuoju Vitalijumi Cololo. „Nemuno galiūno“ turnyre dalyvavo daugiausia jauni galiūnai, jau šios kartos atstovai, norintys daugiau sužinoti ir įgyti patirties. Turnyre dalyvavo 10 galiūnų. Į Birštoną atvyko galiūnai iš Marijampolės, Vilniaus, Kaišiadorių, Rokiškio, Tauragės, Šilutės, Šiaulių, Visagino. Birštonui atstovavo net du galiūnai, V. Blekaičio auklėtiniai – Antanas Žurauskas ir Martynas Vaitkevičius.

Varžyboms teisėjavo Karolis Urbanavičius ir Stasys Martinaitis.

Renginys prasidėjo valstybinės vėliavos pakėlimu. Ši garbė buvo suteikta birštoniečiui galiūnui A. Žurauskui.

Kaip ir kituose galiūnų varžybų etapuose, stipruolių laukė 5 nelengvos rungtys: vilkiko traukimas, svorių kėlimo estafetė, burbulų kėlimas, LDK kunigaikščio Mindaugo kalavijo laikymas ir padangos vertimas.

Didelį vilkiką iki finišo linijos pavyko nutempti visiems galiūnams, bet greičiausiai šią rungtį įveikė galiūno Sauliaus Brusoko sūnus Martynas iš Marijampolės. Antras buvo rokiškietis Dainius Repšys, trečias – Darius Janutis iš Vilniaus. Birštonietis A. Žurauskas užėmė 6 vietą, o M. Vaitkevičius – 8 vietą.

Svorių kėlimo estafetė pasirodė ne visiems lengvai įveikiama. Ši rungtis buvo palankiausia vilniečiui Mindaugui Jarui, kuriam pavyko sukelti 5 svorius. Antras buvo D. Repšys, trečias – birštonietis A. Žurauskas. Kitas birštonietis M. Vaitkevičius liko 9 vietoje.

Burbulų kėlimo rungtyje geriausiai sekėsi šilutiškiui Tadui Gečiui, pakėlusiam burbulus 14 kartų. Antroje vietoje liko D. Repšys, trečioje – Mindaugas Jaras. Birštonietis A. Žurauskas pakėlė 7 kartus ir 4–5 vietomis dalijosi su Donaldu Andriuliu, o M. Vaitkevičius – 9–10 vietomis su Linu Palivonu.

Ištvermės ir rankų jėgos reikalavo rungtis – išlaikyti ištiestoje rankoje kalaviją. Ilgiausiai kunigaikščio ginklą pavyko išlaikyti D. Repšiui iš Rokiškio. Antrą vietą laimėjo D. Janutis, trečią – M. Jaras. Šioje rungtyje A. Žurauskas buvo ketvirtas, o M. Vaitkevičius – devintas.

Gana sunki ir sudėtinga rungtis buvo vartyti didžiules traktoriaus padangas. Padangų vartymo rungtyje mūsų galiūnas A. Žurauskas patyrė traumą ir liko 10 vietoje, M. Vaitkevičius – 6-oje. Padangos vartymo rungtį laimėjo D. Janutis iš Tauragės.

Susumavus visų penkių rungčių rezultatus paaiškėjo, jog 17-ąjį „Nemuno galiūno“ turnyrą laimėjo D. Repšys iš Rokiškio, surinkęs 43 taškus. Antroji vieta atiteko vilniečiui M. Jarui, turinčiam 38 taškus, trečioji prizinė vieta atiteko D. Janučiui iš Tauragės, surinkusiam 36 taškus. Nedaug nuo prizininkų atsiliko marijampolietis Martynas Brusokas, surinkęs 34 taškus. Birštono stipruoliai į prizininkų tarpą nepakliuvo – Antanas Žurauskas liko šeštas, o Martynas Vaitkevičius – devintas.

Reikia džiaugtis, kad renginys buvo nuotaikingas, o žiūrovai taip pat turėjo ką veikti, išbandė savo jėgas ir sumanumą įvairiose rungtyse per pertraukas tarp rungčių.

 _MG_5309

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close