Birštone paaiškėjo pasaulio moterų karšto oro balionų čempionė

Sekmadienį finišavo pirmą kartą Birštone vykęs FAI pasaulio moterų karšto oro balionų čempionatas. Per keturias dienas buvo atlikta dešimt užduočių. Pirmoji vieta čempionate atiteko pilotei iš Australijos Nicola Scaife. Ši pilotė pelnė aukso medalininkės titulą ir prieš dvejus metus vykusiame čempionate Lenkijoje.

Antroji vieta atiteko Belgijos pilotei Herdewyn Ann, trečioji – amerikietei White Cheri.

Šis pasaulio čempionatas sėkmingai klostėsi ir atstovėms iš Lietuvos. Penktoji vieta atiteko lietuvei Agnei Simonavičiūtei. Ji, surinkusi 6433 taškus, FAI pasaulio moterų karšto oro balionų čempionate nusileido Australijos, Belgijos, JAV ir Rusijos atstovėms. Nuo jos tik 48 taškais atsiliko ir šeštąją vietą užėmė Daiva Rakauskaitė. Ievai Suopytei čempionate atiteko dešimtoji vieta. Kitos mūsų šalies oreivės į geriausiųjų dešimtuką nepateko. Kristina Sunaitienė užėmė 22, Miglė Vaitulevičiūtė – 23, o Rita Naujalienė – 32 vietą.

Čempionatas vyko itin permainingomis oro sąlygomis, o tai beveik kasdien koregavo suplanuotą balionų kilimo į dangų laiką bei vietą. Pagal FAI taisykles čempionatas laikomas įvykusiu, jeigu jo metu būna įvykdyti du skrydžiai ir yra atliktos bent trys užduotys. Per keturias šio čempionato dienas iš viso įvyko trys varžybiniai skrydžiai, kurių metu buvo atlikta dešimt užduočių.

Paskutinę varžybų dieną balionai kilo iš skirtingų vietų, o varžybų užduotis vykdė prie Birštono ežerėlių. Čempionato dalyves pasitiko ir atliekamas užduotis stebėjo susirinkęs gausus palaikymo būrys iš skirtingų Lietuvos miestų. Visą savaitę miesto gyventojus ir svečius skraidino bei nepakartojamus vaizdus dovanojo fiestiniai oro balionai.

„Birštono kurortas yra ideali vieta tokio tipo čempionatams. Galiu patikinti, kad šios varžybos vyko sklandžiai, o tai patvirtina faktą, kad Lietuva gali organizuoti tokius didelius renginius. Iki šiol tvyrojo nuomonė, kad Rytuose tokių renginių sklandžiai organizuoti beveik neįmanoma. Čempionatas Lenkijoje ir šis Lietuvoje įrodo, kad mes neatsiliekame nuo pasaulio, sugebame puikiai organizuoti ir didelius renginius. Noriu pasidžiaugti, kad Lietuva prisijungė prie pasaulio pilotų elito. Iki šiol Lietuvoje jau vyko Europos čempionatas, Europos moterų čempionatas, du pasaulio jaunimo čempionatai ir pasaulio moterų čempionatas. Manau, didžiausias noras ir siekiamybė būtų kada nors organizuoti pasaulio čempionatą Lietuvoje“, – teigia tarptautinės kategorijos teisėjas Robertas Komža.

FAI pasaulio moterų karšto oro balionų čempionate dalyvavo 41 pilotė iš 19 šalių. Visą laiką varžybas prižiūrėjo ir sklandžią jų veiklą užtikrino 32 asmenų komisija iš skirtingų pasaulio šalių. Čempionate iš viso dalyvavo apie 400 dalyvių, o pasirengti padėjo 30 savanorių. Įdomu tai, kad viena šeima, kilusi iš Birštono, bet jau 10 metų gyvenanti JAV, atvyko čia, kad savaitę galėtų padėti rūpintis čempionatu, prisidėti prie renginio sklandžios eigos.

Visą savaitgalį vakarais kurorte skambėjo gyva muzika. Paskutinįjį finalinį čempionato vakarą susirinkusiuosius linksmino gyvo garso grupė „Sweet salt“, kuri atliko „Coldplay“ kūrinius. Finalinis čempionato akcentas – naktinis ugnies šou Birštono gatvėmis.

Apdovanojimų ceremoniją vedė aktorius ir laidų vedėjas Giedrius Leškevičius, medalius ir diplomus pilotėms įteikė oreivių klubo „Audenis“ prezidentas Žydrūnas Kazlauskas, Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Vytas Kederys bei FAI vadovai.

 DSCF4350

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close