Pirmąjį liepos penktadienį Išlaužo seniūnijos parke vyko po daugelio metų atgaivinta tradicine buvusi Žvejų šventė, į kurią susirinko dauguma Išlaužo seniūnijos gyventojų, dalis kurių dar mena anuometines žvejų šventes, besitęsdavusias visą dieną.

Dar prieš daugelį metų, kai Išlaužą garsino ne AB „Išlaužo žuvis“, o tuometinis Žuvininkystės ūkis, erdvioje aikštelėje miške, prie buvusio „Kubilo“, susirinkdavo viso ūkio darbuotojai su šeimomis švęsti Žvejo dieną. Nuo ryto iki vakaro susirinkusieji švęsdavo su dainomis, šokiais, valgiais ir varžytuvėmis.

Šventės, keičiantis laikui, natūraliai užgeso. Ir tik naujojo AB „Išlaužo žuvis“ direktoriaus ir pagrindinio šventės finansuotojo Dariaus Svirskio dėka ne tik ūkis buvo sustiprintas, bet ir kartu su Išlaužo kaimų bendruomene bei jos pirmininke Birute Klimčauskiene, seniūnija ir jos vadovu Tomu Skrupsku atgaivinta ir graži šventė.

Šventėje savo išradingumu, kiemelių grožiu bei vietoje gaminamų patiekalų įvairumu stebino ir vietiniai, ir svečiai iš Pakuonio, Šilavoto bei Kauno r. Linksmakalnio seniūnijų. Renginiui įspūdingumo ir išskirtinumo suteikė „piratų“ tema, kurią kuo efektingiau stengėsi išpildyti visos keturios Išlaužo seniūnijos seniūnaitijų – Žvejų, Gražučių, Išlaužo, Čiudiškių – komandos, nustebinusios žiūrovus ir svečius tiek savo apranga, tiek kiemelių dekoracijomis, tiek prisistatymu, tiek sportiniu azartu. „Piratų“ vadui su adjutante vadovaujant ir teisėjaujant, komandos žaidė „tinklinį“ su paklodėmis, „piratų“ kapitonų „golfą“, rungtyniavo, kas toliau numes pagalvę, pagal laikrodžio rodyklę vienas kitam mėtė nepilnai vandens pripildytus užrištus balionus, stengdamiesi jų nesusprogdinti… Vaikams taip pat netrūko veiklos ir atrakcijų. Seniūnaitijų atstovai linksmose rungtyse kovojo dėl „Žvejų žvejo“ titulo, svečius vaišino išskirtiniais patiekalais iš žuvies, tarp jų – ir ant laužo virta žuviene, į kurią baigiant virti privalu įmesti nuodėgulį iš laužo, ant kurio ji buvo verdama. Būtent tokia didžiuliame katile virta žuviene vaišino AB „Išlaužo žuvis“.

Žvejų šventėje dalyvavo ir visus susirinkusiuosius sveikino Seimo nariai Vytautas Kamblevičius ir Emanuelis Zingeris, Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, administracijos direktoriaus pavaduotoja Rima Zablackienė, Gintautas Sodaitis. Prie garbių šventės svečių prisidėjo žuvininkas – ichtiologas, habil. biomedicinos m. dr. Albertas Pečiukėnas, ilgamečiai Išlaužo žuvininkystės ūkiui nusipelnę darbuotojai Antanas ir Onutė Venclovos, Algirdas Žekonis, Janina Raslanienė. Šiems keturiems žvejams buvo suteikti Garbės žuvininko vardai, o pažymėjimus ir apdovanojimus jiems įteikė savivaldybės meras A. Vaicekauskas, Išlaužo seniūnas Tomas Skrupskas ir Išlaužo seniūnijos kaimų bendruomenės pirmininkė B. Klimčauskienė. Padėka ir nuoširdžiausiais dėkingumo žodžiais apdovanotas ir vienas iš pagrindinių šventės gaivintojų ir rėmėjų AB „Išlaužo žuvis“ direktorius D. Svirskis.

Seniūno ir bendruomenės pirmininkės padėkos skirtos ir kitiems šventės rėmėjams bei pagalbininkams: UAB „Keliūta“ direktoriui Kęstučiui Ruseckui, kredito unijos „Prienų taupa“ vadovui Rimantui Slavinskui, Prienų rajono savivaldybei, Prienų kultūros ir laisvalaikio centrui, Aušrai Rutkauskienei, Kęstučiui Grabauskui, Angelei Martusevičienei, Aldonai Rasimienei, Rimai Danulevičienei, Daliai Stasiūnienei. Skambus ačiū tartas Prienų baikerių klubo „Raptorial“ baikeriams, savo įspūdingais plieniniais žirgais papuošusiais šventę.

Viso renginio metu ir po jo susirinkusiuosius linksmino „Solo plius“ iš Birštono (vadovas A. Jazbutis), kapela „Jieznelė“ (vadovė I. Valentienė), „Seni draugai“ iš Garliavos (vadovas A. Gruzinskas), Išlaužo mokyklos solistė Viktorija (vadovė A. Armonienė), Išlaužo vyrų ansamblis (vadovas J. Tamošiūnas), Išlaužo moterų entnografinė grupė (vadovė R. Ruseckienė), jaunimo muzikos grupė „Homeland‘s Four“.

 DSC_0290

galerija0906

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close