Per Joninių šventę vanduo pasiglemžė 4 žmonių gyvybes

Nors ugniagesiai prieš ilgąjį Joninių savaitgalį perspėjo gyventojus būti atsargius prie vandens, šventinėmis dienomis jie ištraukė 4 nuskendusius žmones. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, birželio mėnesį ugniagesiai gelbėtojai iš vandens telkinių jau ištraukė 23 nuskendusius žmones, iš jų 3 nepilnamečius, o išgelbėti buvo 6.

Dažniausiai į vandens gniaužtus patenkama dėl neatsargaus elgesio. Ir per šias Jonines skaudžios nelaimės vandenyje aptemdė šventę ne vienai šeimai. Štai ketvirtadienį, apie 21 val., Anykščių rajone, Kavarsko seniūnijoje, Dabužių II kaime, iš tvenkinio ištrauktas vyro, gimusio 1976 metais, kūnas. O penktadienį nuskendo 2 žmonės. Rytą Klaipėdos rajone, Priekulės seniūnijoje, Žiaukų kaime, iš Minijos ištrauktas moters, gimusios 1988 metais, kūnas. Vakare apie 18 val. gautas pranešimas, kad Raseinių rajone, Betygalos seniūnijoje, Maslauskiškių kaime, prie buvusio malūno, besimaudydamas Dubysos upėje, pradingo jaunuolis. Ugniagesiai gelbėtojai iš 4 metrų gylio ištraukė apie 23 metų vyro kūną.

Dar viena skaudi nelaimė nutiko sekmadienį apie pusiaudienį. Pranešta, kad Pagėgių savivaldybėje, Vilkyškių seniūnijoje, Kriokiškių kaime, iš Jūros upės neišneria vyras. Panaudoję echolotą upės apžiūrai, ugniagesiai gelbėtojai 3 m gylyje, 4 metrai nuo kranto rado ir ištraukė nuskendusio vyro, gimusio 1988 metais, kūną.

Šiltas oras ir toliau vilios gyventojus laisvalaikį leisti prie vandens telkinių, todėl kiekvienam dera nepamiršti saugaus elgesio taisyklių ir neprarasti budrumo. Nereikėtų nė akimirkai prie vandens be priežiūros palikti mažamečių vaikų. Nerizikuoti maudytis nežinomose, nuošaliose vietose, taip pat šokinėti į vandenį nežinomoje vietoje, nes galima susižaloti atsitrenkus į dugne esančius daiktus. O norintiems paplaukioti valtimi, reikėtų pasirūpinti asmeninės apsaugos priemonėmis. Beje, ypač pavojinga išdykauti valtyje, vaikščioti joje, ją supti, nes ji gali apvirsti. Kilus norui išsimaudyti, kiekvienam reikėtų kritiškai įvertinti savo plaukimo įgūdžius ir nepervertinti savo galimybių. Vienas didžiausių pavojų nuskęsti – maudytis apsvaigus nuo alkoholio.

O jeigu pradėjote skęsti, pasistenkite nusiraminti, sureguliuoti kvėpavimą, apsiversti vandenyje ant nugaros ir dėmesį į save atkreipti mojuojant rankomis. Pamatę skęstantį žmogų, šaukdami mėginkite atkreipti aplinkinių dėmesį ir skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Po to įsitikinkite, ar šalia nėra kokios nors gelbėjimo (gelbėjimo rato, valties ir kt.) arba parankinės priemonės, kuri neskęsta (kamuolio, čiužinio ir t. t.). Jeigu įmanoma, pamėginkite pasiekti skęstantįjį ranka, lazda, stora medžio šaka ar numeskite jam virvę. Beje, gelbėti skęstantįjį gali tik geras plaukikas, kuris išmano gelbėjimo būdus ir moka atlikti tai praktiškai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close