„Protų mūšiai“ atsisveikino iki vasaros pabaigos

Per pastaruosius keletą metų visoje Lietuvoje išpopuliarėjo „protų mūšiai“. Ne išimtis ir Prienai – įvairiuose protų mūšiuose kovėsi bibliotekininkai, mokiniai, jų mokytojai ir tėvai. Žaibiškai pasklido žinia ir apie „Beržo protmūšį“, kuris baigėsi praėjusią savaitę ir daro pertrauką iki vasaros pabaigos.

 

Per keletą mėnesių Prienų restorane „Beržas“ įvyko penki „protų mūšio“ žaidimai, kiekviename jų dalyvaudavo apie 7–9 komandos, vidutiniškai 45 žaidėjai. Kiekvieno protų mūšio nugalėtojai buvo apdovanoti prizais, kuriuos skyrė restorano šeimininkė Augustė Pociūtė.

„Beržo protmūšis“ išpopuliarėjo nuo pirmojo žaidimo, o norinčiųjų dalyvauti būdavo tiek, kad kartais tekdavo ieškoti vietos dar vienam staleliui. Šio žaidimo iniciatorės ir organizatorės bei vedėjos Larisa Šaltienė ir Kristina Žuklienė, pasitelkusios du jaunimo atstovus, pačios planuodavo ir temas, ir klausimus. Toks darbas trukdavo, kaip jos pačios sako, nuo vieno žaidimo iki kito, tai yra visas dvi savaites, skiriant šiai veiklai kasdien tam tikrą dalį laiko. Kas nors gali paklausti, kam viso to moterims reikia, jeigu už šį darbą niekas pinigų nemoka, jis atliekamas visuomeniniais pagrindais. Tiek Larisa, tiek Kristina atsakytų, kad „protmūšių“ organizavimas, naršymas internete ieškant įdomių temų, informacijos, klausimų, skatinančių pasukti galvas, sudarymas yra savotiškas azartas ir iššūkis pačioms organizatorėms. Juk ir joms dauguma atsakymų į klausimas anksčiau nebuvo žinomi. Šis žaidimas plečia žmogaus akiratį, galbūt dėl to jis tapo toks populiarus tarp įvairaus amžiaus žaidėjų.

Įdomiausia, kad bene visi „Beržo protmūšio“ dalyviai sakydavo laukiantys kito žaidimo, o priešpaskutinįjį kartą, išeidami iš restorano, jau registravosi kitam žaidimui (ko anksčiau nebūdavo, žmonės pasilikdavo laiko apsispręsti). Buvo sukurta ir speciali Facebook paskyra, kurioje organizatoriai dalinasi nuotraukomis, o dalyviai – įspūdžiais, nuomonėmis.

Paklaustos, kas buvo sunkiausia, organizatorės sutartinai atsako, kad sunkiausias buvo pirmasis kartas, kai dalyvius į žaidimą teko kviesti: vienus – per pažįstamus, kitus – skelbiant informaciją viešoje erdvėje, elektroniniais laiškais, išsiuntinėjus juos į įstaigas, organizacijas. Tuomet iš organizacijų atsiliepė vos keletas, o dalyvių sąrašas buvo pildomas iki paskutinės minutės. Vėliau tokios problemos neliko, o pabaigoje dalyviai tapo pažįstami ir vos ne draugai.

Aktyviausiai „Beržo protmūšyje“ dalyvavo „Trapuko“ komanda (nuo pradžių iki pabaigos), laimėjusi du „protmūšius“ iš eilės, kelios jungtinės prieniečių ir birštoniečių komandos. Aktyvumu pasižymėjo ir Prienų šilumos tinklų, įmonės „Nordfenster“ atstovai. Aktyvesni vis dėlto, galima sakyti, vyresnieji. Tokį rodiklį Kristina Žuklienė aiškino vyresnio amžiaus žmonių aktyvaus laisvalaikio poreikiu. „Aš ir pati labai norėčiau dalyvauti tokiame žaidime. Dėl to ir pradėjome organizuoti „protų kovas“, nes ir pačioms naudinga „pramankštinti“ smegenis, daugiau sužinoti“, – linksmai sujudo Kristina.

Viena iš sunkiausių „protmūšio“ sudedamųjų dalių buvo, kaip jau minėta, klausimų sudarymas, informacijos rinkimas. Pasak Kristinos, net knygą skaitant smegenys „įsijungdavo“ darbiniu režimu – užkliuvus už kokios nors nežinomos informacijos, detalės, ji automatiškai būdavo pažymima užrašuose.

Prieš kiekvieną žaidimą, pasakojo organizatorės, labai jaudindavusios, ypač prieš paskutinįjį. Visas krūvis teko vienoms, nes jaunoji komanda – šeimyninis duetas Gerda ir Vytautas, prisiimdavę sau dalį klausimų sudarymo ir žaidimų vedimo, išvyko į povestuvinę kelionę. Tačiau visas sunkumas, jaudulys kaskart atsipirkdavo su kaupu, sulaukus dalyvių dėkingumo. „Maloniausia, kad žmonės, pasibaigus paskutiniam žaidimui, priėjo ir dėkojo“, – pasidžiaugė keletui mėnesių nuo protinio darbo galbūt pailsėsiančios organizatorės. Paklausus, ar viskas buvo sklandu ir nesigirdėjo jokių priekaištų, kritikos, organizatorės paminėjo tik paskutinįjį žaidimą, po kurio vienos komandos nariai pastebėjo kitos komandos galimą nesąžiningumą, nes esą buvo naudotasi mobiliuoju telefonu.

Visos dalyvių pastabos, pasiūlymai bus panaudoti kuriant naujas taisykles kitam „protų mūšių“ sezonui, kuris turėtų prasidėti vasaros pabaigoje. Yra sumanymų pirmąjį susitikimą pakeisti galbūt ir žaidimo formatą, organizuoti jį gamtoje ar kitoje erdvėje.

Baigiantis pokalbiui organizatorės dar kartą padėkojo restorano „Beržas“ savininkei Augustei Pociūtei už jos iniciatyvas ir geranoriškumą. (Ji visada atvira vaikų, jaunimo ir dirbančių su jais iniciatyvoms ir kitiems sumanymams, mielai siūlo restorano erdves kultūriniams renginiams.) Organizatorės ačiū tarė ir visiems dalyviams už jų aktyvumą, pastabas, bendravimą elektroniniais laiškais, informacijos sklaidą.

 DSC_0039

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close