Gamtos stichija Prienų krašte kirto pačiai gamtai (GALERIJA)

Penktadienio vakarą pro Lietuvą praūžusi vėtra neaplenkė ir Prienų rajono. Pirmoje dienos pusėje apsilankiusi šiaurinėje krašto dalyje, ir savo pėdsaką palikusi Šilavote, 17 val. atkeliavo ir į Prienus.

Nors lietaus nutekėjimo sistemos Prienuose spėjo iškritusį didelį kritulių kiekį kuo greičiau pašalinti iš gatvių, deja, gūsingas vėjas įveikė pažeidžiamiausius gamtos narius – medžius. Įvairiose Prienų miesto vietose medžiai nuo vėtros lūžo per pusę. Kai kurie iš jų – išvirto su šaknimis, kitiems vėjas nulaužė šakas.  Ypač daug medžių lūžo „Dvariuko“ rajone, čia medžiai netgi užtvėrė Žemaitės, F. Martišiaus gatves. Medžiai virto ir lopšelio-darželio „Pasaka“, Kęstučio paminklo, Revuonos parko prieigose.  Lūžę medžiai laikiniai buvo užtvėrę ir kelią greitosios pagalbos automobiliams (GMP) Prienų ligoninės teritorijoje, tačiau Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarybos (PGT) pastangomis, pravažiavimas greitai vėl buvo atvertas ir GMP automobiliai galėjo toliau suteikinėti pagalbą. Vėtra neaplenkė ir buvusio karinio miestelio.

Stipriai nukentėjo ir nuolat vėtrų nusiaubiamas Prienų turgus. Šįkart vėl stipriai suniokotos jo prekybos vietos.

Ypač didelę žalą patyrė Prienų šilas. Čia vėtra smogė ypač skaudžiai. To padariniai puikiai matosi vykstant keliu Kaunas-Alytus. Čia išlaužyta šimtai medžių.

Pasak Kauno apsk. priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (PGV) Prienų PGT viršininko Gintauto Baltrimo, lemtingąjį vakarą ugniagesiams daugiausiai darbo teko pjaustant ant pravažiavimų nuvirtusius medžius. Ypatingesnių atvejų ar gyventojų sužalojimų – nepasitaikė. Prienų mieste dirbo ir komandos iš kitų seniūnijų, Birštono.

DSC_4560

galerija0906

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close