Birštone paminėta Gedulo ir vilties diena

Dovilės Adamonytės nuotrauka

…Už kalno, už juodo pavasaris nyko
Su gęstančia saule, su balta diena…
Ištįso prieš mus be dainų, be vainikų
Nutilus pakalnė – šalta ir liūdna.
(S. Nėris)

Birželio 14 dieną Birštone, kaip ir visoje Lietuvoje, buvo paminėta Gedulo ir vilties diena. Birštoniečiai žvakelių uždegimu, gėlių padėjimu, eilėmis, kalbomis ir tylos minute pagerbė tremtinių ir žuvusių už Lietuvos laisvę kovotojų atminimą.
Minėjime dalyvavo Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Vytas Kederys, Administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas, administracijos, įstaigų darbuotojai.
Bendrijos „Bočiai“ pirmininko pavaduotoja Aldona Milda Valatkienė skaitė savo eiles, į kurias sudėtas žmonių skausmas, tikėjimas. Buvusi tremtinė birštonietė Ona Kurapkienė nuoširdžiai pasidalijo tremtyje patirtais išgyvenimais.
Trėmimai į Sibirą prasidėjo 1941 metų birželio 14-osios naktį Maskvos įsakymu visose trijose Baltijos šalyse – Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Tai buvo pirmoji masinė deportacija. Buvo ištremta daug to meto politikų, kitų visuomenės veikėjų, tarp kurių ir antrasis Lietuvos Respublikos prezidentas Aleksandras Stulginskis. Per keturias paras iš Lietuvos buvo deportuota apie 18 tūkst. žmonių. Žmonės mirė nuo bado, ligų, šalčio. Vežti visi – nuo kūdikio iki senelio. Į tėvynę grįžo tik dalis.

Parengta pagal Birštono savivaldybės informaciją

Dovilės Adamonytės nuotrauka
Dovilės Adamonytės nuotrauka

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close