Norint suvienyti menininkus – reikia tik idėjos

Prie kelio iš Prienų į Kauną, beveik ant savivaldybių slenksčio stovinčioje kaimo turizmo sodyboje „Šaltupis“ po vienu stogu vėl susirinko mėgėjų teatrai.

 

Šiemet aštuntojo tradicinio mėgėjų teatrų festivalio dalyviai atvyko iš Kauno, Prienų, Alytaus ir Tauragės rajonų.

 

Į pavasarinę mėgėjų teatro sostinę dažnai atskuba ir nuolatiniai žiūrovai, kurie mėgėjų teatrų pasirodymus festivaliui įrengtame pastate – kluone stebi jau keleri metai. Kai kurie jų nepraleido nė vieno festivalio.

 

Pasak vieno iš festivalio iniciatorių bei nuolatinio vedėjo, režisieriaus Sigito Kancevyčiaus, festivalio idėja kilo kartu su kraštiečiu fotomenininku ir alpinistu Raimundu Puišiu susitikus „Šaltupio“ sodyboje. Jos savininkui Raimundui aprodžius sodybą, Sigitas pusiau juokais pasiūlė surengti čia teatro festivalį.

 

Jau po kiek laiko jis sulaukė Raimundo skambučio, kad stilistinis kluonas spektakliams jau ruošiamas. Netrukus naujame iškilusiame pastate savo spektaklius žiūrovams parodė ir pirmieji mėgėjų teatrai.

 

Šiemet jau ne pirmą kartą spektaklį žiūrovams padovanojo ir Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinė mokykla. Mažieji aktoriai nudžiugino vaikų spektakliu pagal V. V. Landsbergio „Arklio Dominyko pavasaris“. Nudžiugino ir nuolat festivalyje besilankantys Prienų kultūros ir laisvalaikio centro Naujosios Ūtos mėgėjų teatro aktoriai. Jau ir už rajono ribų žinomas režisierės Anelės Lukjančiuk vadovaujamas mėgėjų teatras žiūrovus pradžiugino Kazio Binkio komedija „Kriaučius Motiejus“.

 

Dar vieną nuotaikingą komediją – V. Krasnogorov „Trys gražuolės“ žiūrovams padovanojo Kauno kultūros rūmų Kazio Binkio mėgėjų teatras. Žiūrovus džiugino ir festivalio senbuvės Hanos Šumilaitės režisuota A. Kotler tragikomedija „Angelai neverkia“. Ja žiūrovus linksmino Kauno rajono Voškonių mėgėjų teatras „Siena“.

 

Jau ne pirmi metai festivalyje dalyvauja ir akademinis jaunimas. Šiemet Aleksandro Stulginskio universiteto studentų teatras „Jovaras“ „Šaltupio“ sodybą skardžiu juoku papuošė režisierės Remigijos Sadzevičienės statyta Andriaus Almanio komiška kasdienybe „Keistas gimtadienis“.

 

O kaipgi be Prienų krašto žiūrovus dažnai džiuginančios Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro mėgėjų teatro trupės? Šiemet aktoriai iš Jiezno krašto pralinksmino režisierės Angelės Jaruševičienės statyta Liudvikos Didžiulienės komedija „Paskubėjom“.

 

Na, o festivalį iškilmingai užbaigė režisieriaus S. Kancevyčiaus vadovaujamas Skaudvilės bendruomenės teatras. Svečiai iš Tauragės rajono žiūrovus pamąstyti apie egzistenciją privertė tragikomedija pagal Vandą Juknaitę „Ponios Alisos gimtadienis“.

 

Visi žiūrovai festivalio metu galėjo pasidžiaugti Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos muzikantų atliekamais kūriniais, pertraukų metu pasigrožėti šokių kolektyvo „Alytaus miestelėnai“ šokiais, o pailsę – pasigrožėti Olego Karavajevo dailės studijos dailininkų darbų paroda bei ilgamečio Kauno technologijos universiteto fotostudijos vadovo, mokytojo bei fotomenininko Roberto Misiukonio ir jo kolegų fotomenininkų fotografijų paroda.

 

„Šaltupio“ festivaliai garsėja ne tik teatrų pasirodymais, bet ir puikia vieta praleisti laiką, pabendrauti. Atvykusios šeimos čia nuolat randa ir bendrų užsiėmimųs, ir individualios veiklos. Kol suaugusieji stebi spektaklius, mažieji gali apžiūrėti nemenką „mini“ zoologijos sodą, pasisupti sūpynėmis arba pažaisti indėnus čia pat įrengtame vigvame.

 

Draugiška, meniška ir griežtų taisyklių neribojama aplinka leidžia atsipalaiduoti ir pabendrauti su kolegomis ar senais arba naujais draugais nežvilgčiojant į laikrodį. O koks bendravimas tuščiu skrandžiu? Tradicinis, festivalių metu sodyboje ant laužo verdamas plovas – jau gerai žinomas ir gurmanams.

 

Festivalio žiūrovai ir dalyviai visada sutaria vienu klausimu – ar laikas prabėgo greitai. Čia nėra kada nuobodžiauti, todėl, rodos, ką tik prasidėjęs festivalis baigiasi ir atsisveikina iki kitų metų. Tiesa, į „Šaltupio“ sodybą mėgėjų meno gerbėjai planuoja sugrįžti anksčiau – jau rudenį, kai teatro „rūmai“ pavirsta „koncertų sale“. Kiekvieną rudenį „Šaltupio“ sodyba pasitinka Bardų festivalio dalyvius bei žiūrovus.

 DSC_8653

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close