home Gamta Aplinkosaugininkai informuoja apie pažeidimus gegužės mėnesį

Aplinkosaugininkai informuoja apie pažeidimus gegužės mėnesį

Prasidėjus vasarai ir poilsiautojams traukiant į gamtą, aplinkosaugininkai akylai stebi, ar automobiliai paliekami tam skirtose aikštelėse, ar nepažeidžiami aplinkosaugos reikalavimai.

Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Prienų agentūra nuo birželio 1 d. savo kontroliuojamoje teritorijoje pradėjo vykdyti akciją „Poilsiauk atsakingai“. Šios akcijos metu agentūros pareigūnai tikrins, ar poilsiautojai tvarkingai stato automobilius prie ežerų, upių bei kitų paviršinio vandens telkinių. Taip pat didelis dėmesys bus skiriamas aplinkos teršimo atliekomis prevencijai poilsiavietėse, miškuose, kitose poilsiautojų pamėgtose vietose. Akcijos metu bus vykdomi reidai, bendradarbiaujama su policija, saugomų teritorijų pareigūnais ir žiniasklaida.

Aplinkos ministerijos Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Prienų agentūros pareigūnai, gegužės mėnesį surašė 19 administracinių teisės pažeidimų protokolų.

Gegužės mėnesį, kai Nemuno upėje ir ežeruose neršė žuvys, aplinkosaugininkai intensyviai kontroliavo, kad žuvys nebūtų gaudomos draudžiamais būdais ir įrankiais. Reidų metu nustatyti 5 mėgėjų žvejybos pažeidimai. 4 žvejai mėgėjai žvejojo neturėdami leidimo mėgėjiškai žvejybai, vienas žvejys viršijo leidžiamą sugauti lydekų skaičių. Vienos žvejybos metu vienas žvejys gali sugauti ne daugiau kaip 3 lydekas, pastarasis buvo sugavęs 5. Žvejui pasisekė, kad žuvys buvo gyvybingos, todėl jas paleidus atgal į upę neteks atlyginti žalos gamtai, kuri būtų per 300 eurų.

Gegužės mėnesį administracinės baudos skirtos net 7 įmonių atstovams. Trijų įmonių atsakingiems pareigūnams baudos skirtos už pareigos aplinkai saugoti nevykdymą, vienam – už nuotekų išleidimą į aplinką viršijant normatyvus. Dar vienas pareigūnas baustas už statybinių atliekų perdavimą ne atliekų tvarkytojui bei vienas – už įrangos, turinčios fluorintų šiltnamio dujų, tvarkymo reikalavimų pažeidimus. Taip pat nubaustas ūkininkas už netinkamą mėšlo ir srutų tvarkymą.

Balandžio mėnesį Prienų aplinkos apsaugos pareigūnai surašė administracinius teisės pažeidimo protokolus asmenims už šiuos pažeidimus:

du – už nuotekų išleidimą į aplinką viršijant nustatytus normatyvus. Toks pažeidimas užtraukia baudą piliečiams nuo 57 iki 289 eurų, pareigūnams – nuo 173 iki 1158 eurų;

du – už atliekų deginimo nesilaikant įstatymuose ar kituose teisės aktuose nustatytų atmosferos apsaugos reikalavimų pažeidimą, kuris piliečiams užtraukia baudą nuo 28 iki 57 eurų;

už srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų pažeidimą, kai buvo netinkamai tvarkomas gyvulių mėšlas ir srutos tekėjo į aplinką. Pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą piliečiams nuo 28 iki 57 eurų ir pareigūnams – nuo 57 iki 144 eurų;

už aplinkos teršimą nepavojingomis buitinėmis atliekomis. Nustačius pažeidimą, pažeidėjas atliekas nedelsiant surinko ir nuvežė į stambiųjų atliekų surinkimo aikštelę. Pažeidimas užtraukia įspėjimą ar baudą piliečiams nuo 28 iki 1158 eurų;

medžioklės taisyklių Lietuvos Respublikos teritorijoje reikalavimų pažeidimą. Už šių taisyklių pažeidimus gresia įspėjimas arba bauda nuo 28 iki 86 eurų.

Raginame gyventojus nebūti abejingiems ir esant įtarimų, kad pažeidžiami aplinkos apsaugos reikalavimai, informuoti Prienų aplinkos apsaugos agentūrą tel. (8-319) 61732 (darbo valandomis) arba tel. 112 (ne darbo metu).

 

Aplinkos ministerijos Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Prienų aplinkos apsaugos agentūros informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close