Nerijus Buivydas: ,,Pirmasis žingsnis – sunkiausias“

Šiais žodžiais socialinės akcijos „Už laimingesnius vaikus mokyklose!“ sumanytojas Vilniaus demokratinės mokyklos įkūrėjas, Nerijus Buivydas paskatino ,,Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokinius ir mokytojus, pasitikusius jį prie miesto ribos, kartu įveikti keletą likusių maratono, kurį jis šį kartą bėgo nuo Marijampolės, kilometrų iki savo mokyklos.

Nerijaus mestas iššūkis per 20 dienų nubėgti 20 maratonų ir taip atkreipti visuomenės dėmesį į mokinius, jų savijautą mokyklose, patiko gausiam būriui mūsų bendruomenės narių. Nepaisydami vėsaus oro nemaža jų dalis kantriai laukė bėgiko ir parlydėjo iki savo mokyklos.

Susitikimas toliau vyko aktų salėje. Mokyklos direktorė Ilona Balčiukynienė susirinkusiems pristatė maratono organizatorių komandą, kartu su mokiniais bei mokytojomis dalyvavusį bėgime Prienų savivaldybės administracijos direktorių Egidijų Visocką, trumpai papasakojo apie bendruomenės gyvenimą ir tikslus. Ji pabrėžė, kad siekiame tapti tikrai draugiška mokykla visiems jos bendruomenės nariams, esame susikūrę ir stengiamės gyventi pagal Draugiškumo kodeksą. Priimant sprendimus svarbiausiais klausimais visada dalyvauja ir mokiniai. Priimtų susitarimų visi stengiamės laikytis. Direktorės mintis apie mokinių savivaldą pratęsė mokyklos prezidentas aštuntokas Povilas Damynas. Jis supažindino svečius su įdomiausiais renginiais: Gerumo ir darbštumo spinduliukų švente, Kaziuko muge, Mokyklos gimtadienio, Šeimų švente, Sportiškiausios mokyklos titulu. Be to, jis pasidžiaugė, kad mokyklos vadovai rimtai svarsto ir atsižvelgia į prezidento rinkimų metu pateiktus pasiūlymus ir idėjas, padeda įgyvendinti. Artimiausiu metu šitaip mokyklos sode turėtų atsirasti pavėsinė.

Po to Nerijus pristatė savo šio maratono bėgimo draugą – ultra maratonininką Aidą Ardzijauską, kurio patarimai ir pavyzdys buvo tikrai labai naudingi. Svečiai papasakojo apie šių maratonų idėjos gimimą, komandos subūrimą, atsakė į klausimus. Kaip ir kitose mokyklose paprašė mokinių pagalvoti ir raštu užbaigti sakinį ,,Aš mokykloje jaučiuosi gerai, kai…“. Šie laiškai, suklijuoti ant Lietuvos žemėlapio, po akcijos bus perduoti Lietuvos respublikos prezidentei.

Susipažinti su tokiais iššūkių nebijančiais žmonėmis buvo labai įdomu. Tai tarsi šaltiniai, iš kurių galime semtis ryžto, įkvėpimo ir įsidrąsinti po pirmojo žingsnio žengti antrą, trečią…

 

Anglų kalbos mokytoja Loreta Vainalavičiūtė

IMG_4066

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close