Balbieriškio pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo respublikiniame piešinių konkurse „Mano svajonių žuvis“, kurį organizavo Žuvininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Mokyklos pirmos klasės mokinė Justina Mitrulevičiūtė tapo šio konkurso laureate. Į mokyklą atvykusios Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, Žuvininkystės tarnybos direktorė Indrė Šidlauskienė, tarptautinių reikalų ir rinkos skyriaus vyriausioji specialistė Živilė Vaitiekūnienė Justinai ir dailės būrelio vadovei Onai Žvirblienei įteikė padėkas, o pirmokai gavo kvietimą apsilankyti Žuvininkystės tarnybos žuvivaisos skyriaus Šilavoto poskyryje.

Pirmokai nekantriai laukė išvykos į Šilavotą. Jiems labai norėjosi daugiau sužinoti apie žuvis, jų auginimą bei veisimą.

Atvykusius į Šilavoto poskyrį mokinius maloniai pasitiko vedėja Tatjana Ratnikova, kuri papasakojo poskyrio istoriją. Vaikai sužinojo, kad siekiant išvesti lietuvišką karpio veislę 1967 m. buvo pradėtas statyti Šilavoto veislinis- selekcinis žuvų ūkis. 1972m. pradėti eksploatuoti pirmieji tvenkiniai – nuo tada prasidėjo pagrindiniai karpių veislės kūrimo darbai. Šilavote auginama lietuviška karpių veislė „Šilavoto karpis“. Kaip atskira veislė „Šilavoto karpis“ įteisintas 2010m. Karpiai pasižymi gražia išvaizda, geromis savybėmis, gerai prisitaikę prie vietinių sąlygų, Šilavoto veislės karpiai – veidrodiniai.

Vedėja įdomiai pasakojo, kaip auginami karpiai, kokie atliekami darbai. Vaikai apžiūrėjo tvenkinius, įrangą, grožėjosi veidrodiniais karpiais. Kiekvienam norėjosi juos paliesti, pabendrauti. Visi, neatitraukdami akių, stebėjo, kaip vikriai nardo karpiai vandenyje, kaip skuba pasitikti atitekantį švarų vandenį. Įdomu buvo žiūrėti filmuką, pasakojantį apie Šilavoto poskyrio veiklą.

Pirmos klasės mokiniai suprato, koks svarbus, sunkus ir reikalingas yra žmonių, dirbančių žuvivaisos srityje, darbas. Kad Šilavoto karpis yra viena mėgstamiausių žuvų, didelis čia dirbančių žmonių nuopelnas.

Pirmokai, jų mokytoja Irena Petraškienė, dailės būrelio vadovė Ona Žvirblienė dėkoja Žuvininkystės tarnybai už dovaną – ekskursiją į Šilavoto poskyrį, Šilavoto poskyrio vedėjai ir darbuotojams – už svetingumą, mokyklos direktoriui – už galimybę apsilankyti Šilavote.

 

  Balbieriškio pagrindinės mokyklos pirmos klasės mokytoja Irena Petraškienė

 New Image2

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close