Už svajonių žuvį – prizas ir dovanos Justinai

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pirmadienio rytą didelis sujudimas buvo Balbieriškio pagrindinėje mokykloje – pasveikinti pirmokės Justinos Mitrulevičiūtės, kuri tapo respublikinio piešinių konkurso nugalėtoja, atvyko LR žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

 

Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos organizavo konkursą ,,Mano svajonių žuvis“, kuriame dalyvavo ir Balbieriškio pagrindinės mokyklos mokiniai, dailės būrelio nariai. Labiausiai pasisekė Justinai, kuri tapo ne tik šio konkurso laureate, bet ir mokyklos žvaigžde. Juk smagu, kai iš 750 pateiktų darbų buvo atrinktas vienas – nedidelės pirmokėlės Justinos iš nedidelės Balbieriškio pagrindinės mokyklos.

Pasveikinti Justiną į Balbieriškio pagrindinę mokyklą atvyko žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos direktorė Indrė Šidlauskienė, Žuvininkystės tarnybos Tarptautinių reikalų ir rinkos skyriaus vyriausioji specialistė Živilė Vaitiekūnienė, taip pat Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Marcinkevičius, Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Laimutė Jančiuvienė bei Balbieriškio seniūnijos seniūnė Sigita Ražanskienė ir seniūnės pavaduotoja Vilma Galinytė.

Šioje ypatingoje šventėje dalyvavo ne tik pirmokų mokytoja Irena Petraškienė ir piešimo būrelio vadovė Ona Žvirblienė, bet ir kiti mokytojai bei mokinių tėveliai.

Mokykloje surengta šventė prasidėjo mokyklos himnu.

Justiną ir dailės būrelio mokytoją Oną Žvirblienę sveikino Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, Žuvininkystės tarnybos direktorė Indrė Šidlauskienė. Viešnios iš sostinės pasidžiaugė, kad vaikai domisi žuvimis ir sugeba nupiešti stebuklingą svajonių žuvį. Be to, ministrė V. Baltraitienė pastebėjo, kad daug kalbama apie įvairius auginamus gyvūnus, tokius kaip karvės, kiaulės, vištos, o pamirštamos žuvys, kurios labai reikalingos augančio vaiko organizmui.

Žemės ūkio ministrė įteikė padėkos raštus ir dovanas konkurso nugalėtojai Justinai ir jos būrelio vadovei O. Žvirblienei, taip pat pirmokų klasei, knygų ir plakatų apie žuvis – mokyklai.

Be to, Žuvininkystės tarnybos direktorė I. Šidlauskienė užminė vaikams labai įdomių mįslių apie žuvis, o teisingai atsakiusieji – gavo prizų. Vaikai iš žuvininkystės specialisčių sužinojo, kokia žuvis buvo išrinkta praeitų metų žuvimi, koks buvo sugautas didžiausias karpis.

Po svečių sveikinimų padėkos žodžius tarė Prienų savivaldybės mero pavaduotojas Algis Marcinkevičius ir Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė L. Jančiukienė. Mokyklos direktorius Stasys Valančius džiaugėsi ne tik Justinos laimėjimu, bet ir daugelio mokyklos vaikų pasiekimais, aktyviu dalyvavimu įvairiuose respublikinio lygio konkursuose.

Šventės metu nedidelę programėlę parodė pirmokai su savo mokytoja I. Petraškiene, taip pat šoko mažieji „Ringučio“ šokėjai.

Justina ir jos klasės draugai pirmokai džiaugėsi kvietimu apsilankyti Žuvivaisos skyriaus Šilavoto poskyryje, kur ekskursijos metu galės susipažinti su žuvų veisimo, auginimo ir priežiūros paslaptimis. Daugelis žino, kad žuvį galima sugauti upelyje, Nemune ar tvenkinyje, tačiau ne kiekvienas turi galimybę pamatyti, kaip žuvys veisiamos ir auginamos. Svečiai išvykdami paliko mokyklai knygų, plakatų ir įvairios literatūros apie gėlavandenes ir kitokias žuvis, kurios auginamos pramoniniu būdu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close