Skriaudžių bažnyčios sienas virpino Kauno valstybinis choras (GALERIJA)

Gegužės 8 d., tuoj pat po šv. Mišių, Skriaudžių šv. Lauryno bažnyčios altorių nuo tikinčiųjų paslėpė plati kelių dešimčių Kauno valstybinio choro moterų ir vyrų siena. Čia, prieš pat tarptautinį muzikos festivalį Prahoje, choro vadovai su kolektyvu nusprendė nudžiuginti Skriaudžių tikinčiuosius bei svečius savo pasirodymu. Unikalūs choristai, kurių didelė dalis yra kitų chorų vadovai ir dirigentai, bažnyčioje atliko J. Naujalio, M. K. Čiurlionio, V. Augustino, T. Tallis, B. Martinu, C. Debussy, H. Gorecki bei kitų kompozitorių kūriniais. Jiems dirigavo choro meno vadovas, vyr. dirigentas Petras Bingelis. Bažnyčios navas užpildė ir koncertmeisterės Beatos Andriuškevičienės skambinami pianinu muzikos garsai. Sudėtingi, gerai pažįstami ir sakraliniai kūriniai sužavėjo parapijiečius bei muzikos mėgėjus.

Kauno valstybinis choras šiemet atstovauja Lietuvai nuo gegužės 12 iki birželio 4-osios vykstančiame 71-ame Tarptautiniame muzikos festivalyje „Prahos pavasaris“ Čekijoje. Jis yra vienintelis šiemet festivalyje dalyvaujantis mišrus choras. Festivalio metu vyks daugiau nei 50 koncertų, kuriuose pasirodys žymūs atlikėjai iš Prahos, Londono, Berlyno, Singapūro.

Kauno valstybinis choras Skriaudžių šv. Lauryno bažnyčioje koncertuoja nebe pirmą kartą. Geros akustikos ir mielą širdžiai bažnyčią jau keleri metai yra pamėgę įvairūs chorai ir atlikėjai. Šv. Mišių metu, prieš pasirodant Kauno valstybiniam chorui, skambėjo ir Ąžuolų Būdos bažnytinis choro atliekami kūriniai.

 DSC_3323

galerija0906

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close