Paskutinis Prienų r. savivaldybės tarybos pavasario posėdis

Gegužės 17 d. vykusiame Prienų rajono savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavo visi 25 Tarybos nariai, apsvarstyti 26 klausimai.

Posėdžio pradžioje savivaldybės meras Vytas Bujanauskas gimtadienių proga pasveikino Tarybos narę Liudą Šeškuvienę ir mero pavaduotoją Loretą Jakinevičienę.

Patvirtinus darbotvarkę įsibėgėjo Tarybos sprendimų projektų svarstymas. Pristatant klausimą dėl žalos išieškojimo pasisakė Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos pirmininkė Jūratė Voloskevičienė. Prienų rajono apylinkės teisme buvo nagrinėjamos trys civilinės bylos, kuriose buvo nustatyta, kad Prienų ,,Žiburio“ gimnazija neteisėtai nutraukė darbo sutartį su darbuotoju,   Prienų r. Jiezno gimnazija neteisėtai nutraukė darbo sutartis  su dviem darbuotojais. Teikiamu savivaldybės tarybos sprendimo projektu buvo siūloma kreiptis į teismą dėl padarytos žalos išieškojimo iš galimai kaltų asmenų. Tarybos narys Antanas Gustaitis priminė, kad dėl patirtos žalos atsakomybę turi prisiimti tuomet valdžioje buvę politikai, o Tarybos narys Vytautas Kamblevičius vienareikšmiškai siūlė kreipimuisi pritarti. Taryba sprendimo projektui pritarė.

Taip pat pritarta sprendimo projektui „Prienų bendruomenės vaikų dienos užimtumo centro modernizavimas ir plėtra“. Šio pritarimo reikia norint gauti Europos Sąjungos struktūrinę paramą projektui įgyvendinti. Projekto tikslas – nestacionarių socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra Prienų rajone. Įgyvendinus projektą bus geriau teikiamos socialinės paslaugos Prienų rajono socialinės rizikos šeimoms. Ketinama išplėsti dabar veikiančio Vaikų dienos užimtumo centro veiklą, sukuriant  grupinius gyvenimo namus vaikams ir įsteigiant šeimos paramos tarnybą. Bendras projekto biudžetas – apie 807 000 Lt. Savivaldybės dalis – iki  15 proc.

Diskutuota ir dėl buvusių Piliakalnio mokyklos patalpų, esančių Kuišių kaime, Šilavoto seniūnijoje, Prienų rajono savivaldybėje, naudojamos bendruomeninei veiklai. Prienų rajono savivaldybės taryba 2008 m. perdavė dalį buvusios Piliakalnio mokyklos patalpų Piliakalnio bendruomenės centrui. Patalpos suremontuotos iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. Atsižvelgiant į Piliakalnio bendruomenės centro prašymą, savivaldybės taryba pritarė, kad dalis nenaudojamų mokslo reikmėms patalpų pagal panaudos sutartį būtų perduotos Piliakalnio bendruomenės centrui vietos gyventojų užimtumui skatinti.

Dėl nekilnojamojo turto mokesčio tarifo Taryba priėmė sprendimą, kuriuo nustatoma 0,5 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės – nekilnojamajam turtui, 1,0 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės – nenaudojamam, apleistam ar neprižiūrimam nekilnojamajam turtui ir 0,3 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės – mažų įmonių nekilnojamajam turtui. Šis sprendimas galios savivaldybės teritorijoje nuo kito mokestinio laikotarpio (2013 m.) pradžios.

Antanas Bartusevičius pristatė sprendimo projektą dėl  Prienų „Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos, Balbieriškio pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ir Prienų Jaunimo mokyklos patalpų remonto darbų. Šie darbai reikalingi vykdant Prienų rajono savivaldybės tarybos sprendimą „Dėl Prienų rajono savivaldybės mokyklų tinklo pertvarkos 2012–2015 m. bendrojo plano patvirtinimo“. Tarybos nariams daug klausimų sukėlė siūlymas „Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos patalpų remontui skirti 300 000 Lt. Kad lėšos būtų naudojamos racionaliai ir taupiai, Tarybos narys Cezaras Pacevičius siūlė biudžete numatytus 80 000 Lt „Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos remonto darbams perduoti pačiai mokyklai. Mokyklos vadovai patikino, kad šios sumos užteks numatytiems darbams atlikti.

Tarybos posėdžio pabaigoje buvo sulaukta ir staigmenos – valdančiąją koaliciją paliko A. Mickienė.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close