„Matiku“ sumedžiojo 5 bebrus!?

Balandžio 25 d. Alytaus VPK Prienų PK pareigūnai apsilankė pil. A. N. sodyboje, esančioje Sobuvos g., Sobuvos kaime (Prienų savivaldybė), ir pastebėjo, kad ūkio pastate guli negyvas bebras. Gretimose patalpose buvo dar keturių bebrų kailiai ir trijuose induose – sūdyta bebrų mėsa. Apie radinį policijos pareigūnai pranešė aplinkosaugininkams. Atvykę Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Prienų agentūros pareigūnai apžiūrėjo ne tik patalpas, kur buvo laikomi sudoroti bebrai, bet ir vietovę, kurioje, kaip pasakojo A. N., medžiojo bebrus. A. N. paaiškino, kad šį pavasarį nuo kovo 3 iki balandžio 15 d., nebūdamas medžiotojas, neturėdamas teisės medžioti, medžiotojų būrelio „Alšia“ medžioklės ploto vieneto teritorijoje Sobuvos kaime, greta sodybos kūdroje ir raiste „matiku“ užmušė penkis bebrus. Užmuštus bebrus parsigabeno namo į sodybą. Keturiems nudyrė kailius ir išdorojo, o vieną – laikė nedorotą. Tiesa, net ir patyrę medžiotojai abejoja, ar tikrai A. N. galėjo prisėlinti prie gana atsargių gyvūnų, tačiau sodyboje, kūdroje ir raiste neaptikta spąstų, kilpų ar kitokių medžioklės įrankių, todėl belieka patikėti A. N. prisipažinimu.

Byla perduota Prienų rajono apylinkės teismui. Už tokią medžioklę A. N. laukia nuo 868 iki 1737 eurų bauda, taip pat gali tekti atlyginti gyvūnijai padarytą 1988 eurų žalą bei netekti „matiko“.

Raginame gyventojus nebūti abejingiems ir, esant įtarimų, kad pažeidžiami aplinkos apsaugos reikalavimai, informuoti tel. 112.

Alytaus RAAD Prienų agentūros vedėjas Česlovas Meržvinskas

bebras

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close