Neatlygintina kraujo donorystės akcija Prienuose sulaukė ypač daug dėmesio (GALERIJA)

Balandžio 20 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vyko jau tradicinė Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro (VSB) bei Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Kraujo centro organizuota neatlygintina kraujo donorystės akcija.

Nors prieš Kalėdas vykusi neatlygintina kraujo donorystės akcija galimybe pasidalinti gerumu, kuris nieko nekainuoja, prisidėti prie bendruomenės, kurioje gyvename, suviliojo tik 15 prieniečių, šįkart prie kraujo davimo gultų susidarė ir eilė. Pasak Kraujo centro atstovų, sėkminga akcija laikoma tuomet, kai jos metu sulaukiama 20 sėkmingų donacijų. Trečiadienį neatlygintinais kraujo donorais panoro tapti 36 prieniečiai. Iš jų 5 dėl sveikatos būklės šį kartą akcijoje dalyvauti negalėjo, tačiau kitos 31 donacija – sėkmingos. 6 vyrams buvo atliktos sudėtingesnės – eritrocitų – aferezės. Jos atliekamos esant didesniam, tačiau neviršijančiam normos hemoglobino kiekiui kraujyje. Nors organizme pagaminamas panašus leukocitų (baltųjų kraujo kūnelių) ir eritrocitų (raudonųjų kraujo kūnelių) kiekis, dėl trumpo leukocitų gyvavimo amžiaus jų yra 1 000 kartų mažiau nei eritrocitų. Eritrocitai kraujotakos sistemoje gyvuoja 120 dienų.

Po akcijos kalbinti Kraujo centro atstovai džiaugėsi, kad akcija netgi „labai pavykusi“.

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Kraujo centro surinktas kraujas naudojamas Santariškių klinikose atliekamoms organų, audinių transplantacijoms bei kitoms operacijoms.

2015 metais Santariškių klinikų Kraujo centre buvo atlikta 21 144 donacijos, o pacientų gydymui išduota 25 000 vnt. eritrocitų maišelių ir 11 000 vnt. trombocitų maišelių. Nuo šių metų pradžios jau atlikta daugiau nei 50 organų transplantacijų. Nuo pirmosios inkstų transplantacijos Lietuvoje 1970 metais jau atlikta per 1900 inkstų persodinimo operacijų. Šiuo metu vien inkstų transplantacijos laukia daugiau nei 170 pacientų.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, žmonės, kurie nuolat duoda kraujo, gyvena vidutiniškai 5 metais ilgiau, be to, jų imunitetas yra stipresnis.

Akcijos metu laukiantieji eilėje bei akcijos svečiai galėjo susipažinti ir su Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro veikla, pasitikrinti savo ūgį, svorį, išsitirti kūno masės indeksą, sužinoti savo kūno viceralinių riebalų bei raumenų mases, pasikonsultuoti sveikatinimo klausimais ir, žinoma, dalyvauti tradicinėje loterijoje.

DSC_6323

galerija0906

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close