Mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje – diplomai Prienų krašto kolektyvams (GALERIJA)

Balandžio 23–24 dienomis Gelgaudiškio dvare, Šakių rajone, vyko antrasis zoninis respublikinio solistų ir vokalinių ansamblių konkurso „Sidabriniai balsai 2016“ turas. Į jį susirinko Marijampolės, Vilkaviškio, Šakių, Jurbarko, Tauragės, Alytaus bei Prienų rajoniniuose konkurso turuose pirmojo laipsnio diplomus iškovoję kolektyvai. Prienų kraštui atstovavo Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro vokalo studijos „Cukraus pudra“ duetas Virginija Mitrikevičienė ir Raminta Grėbliauskienė bei Prienų kultūros ir laisvalaikio centro liaudiškų šokių ansamblio „Trapukas“ moterų vokalinis ansamblis (vad. Aldona Šyvokienė).

Visus dalyvius vertino vokalo specialistų komisija: Lietuvos liaudies kultūros centro Muzikos poskyrio vadovė, konkurso „Sidabriniai balsai 2016“ koordinatorė Aurelija Andrejauskaitė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Choro dirigavimo katedros ir Lietuvos edukologijos universiteto Muzikos katedros docentas, mišraus choro „Ave Vita“ meno vadovas Kastytis Barisas, Kauno valstybinio choro dirigentas, Kauno mišraus choro „Kamertonas“ ir vokalinio ansamblio „Acusto“ meno vadovas Kęstutis Jakeliūnas, choro dirigentas ir dainininkas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas, Choro dirigavimo katedros vedėjas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos mišraus choro meno vadovas Dainius Puišys, Lietuvos liaudies kultūros centro Muzikos poskyrio vyr. specialistas, kompozitorius Donatas Zakaras bei choro dirigentas, džiazo mokyklos meno vadovas, mokytojas, dainininkas, kompozitorius, aranžuočių, skirtų vokaliniams ansambliams bei chorams, autorius Artūras Novikas.

Išklausiusi visus atlikėjus, komisija pagal pasirodymus kolektyvams skyrė tam tikro laipsnio diplomus. Paaiškėjo, kad Prienų kraštui atstovavę abu kolektyvai gausios ir kompetentingos komisijos sprendimu pelnė antrojo laipsnio diplomus ir ateinantiems penkeriems metams užsitikrino antrąją meninio lygio kategoriją.

Jau tradiciniu tapęs konkursas „Sidabriniai balsai“ rengiamas kas penkeri metai nuo 1971 m. Juo siekiama puoselėti kamerinio muzikavimo tradicijas, aktyvinti vokalinio žanro veiklą. Tai vienintelis konkursas, kurio metu Lietuvos Respublikos vokaliniai mėgėjų meno kolektyvai gali gauti arba apsiginti vieną iš keturių meninio lygio kategorijų. Pirmoji kategorija yra aukščiausia.

DSC_8566

galerija0906

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close