Prieš ganiavos pradžią – raginimas ūkininkams pasirūpinti saugiu aptvarų įrengimu prie elektros linijų

Artėjant gyvulių ganymo lauke sezonui, ūkininkai raginami pasirūpinti saugiu gyvulių aptvarų įrengimu. Jei gyvulių ganymo aikštelės įrengiamos šalia elektros linijų, jos privalo atitikti specialius saugumo reikalavimus, kuriuos numato teisės aktai.

 

Tokių aptvarų įrengimą prie elektros linijų reglamentuoja Elektros tinklų apsaugos ir Elektros įrenginių įrengimo bendrosios taisyklės. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) dėl netinkamai pastatytų metalinių tvorų ir taisyklių reikalavimų pažeidimų pernai gyventojams išsiuntė kiek daugiau nei 5 tūkst. įspėjimų. Tai 15 proc. daugiau nei 2014 metais. Paprastai įspėjimai dėl nesaugiai įrengtų elektrinių piemenų sudaro 10-15 proc. visų įspėjimų dėl metalinių tvorų.

 

„Visada gyventojus raginame laikytis teisės aktuose numatytų taisyklių ir taip pasirūpinti tiek gyventojų, tiek gyvulių saugumu. Deja, gyventojai prieš įrengdami metalines tvoras prie elektros linijų nesusimąsto, kokie pavojai jų gali tykoti ir dažnai nekreipia dėmesio į mūsų raginimą“, – teigė ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos direktorius Dalius Svetulevičius.

 

Elektros įrenginių įrengimo bendrosios taisyklės numato, jog elektros oro linijų apsaugos zonoje statant metalinę tvorą, būtina 15-20 metrų atstumu nuo kraštinių laidų numatyti 25 centimetrų oro tarpą ir įžeminti teritoriją juosiančią tvorą.

 

Vielinius aptvarus ir metalines tvoras, gyvulių laikymo aikšteles elektros oro linijų apsaugos zonose galima įrengti tik gavus elektros linijas eksploatuojančios bendrovės raštišką sutikimą.

 

„Elektrinis piemuo negali nepertraukiamai kirstis su elektros oro linijomis. 15-20 metrų horizontaliu atstumu abipus kraštinių laidų elektrinis piemuo turi būti pertrauktas, izoliuotas arba pakeistas elektros srovei nelaidžia tvora, kad nutrūkus ir nukritus laidui ant metalinės tvoros ar laidininko, elektros srovė negalėtų tekėti visu elektrinio piemens laidininku, nes tai keltų grėsmę žmonių bei gyvulių gyvybei“, – sakė D. Svetulevičius.

 

Elektros tinklų apsaugos zona skirta užtikrinti tinkamą elektros tinklų apsaugą ir saugų jų eksploatavimą. Joje galioja specialios žemės naudojimo sąlygos.

 

Dėl leidimų įrengti elektrinius piemenis, metalines tvoras ir dėl kitų planuojamų darbų elektros tinklų apsaugos zonose gyventojai turėtų kreiptis trumpuoju klientų aptarnavimo numeriu 1802.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close