„Kino pavasario“ dovana kauniečiams – nemokamas filmo „Vaineta“ seansas

Iki balandžio 14 d. Kaune vykstantis festivalis „Kino pavasaris“ kviečia į nemokamą naujausio Vytauto V. Landsbergio filmo „Vaineta“ seansą. Tai jautrus dokumentinis pasakojimas apie cerebriniu paralyžiumi sergančią mergaitę, kuri savo mintimis ir emocijomis su pasauliu dalijasi piešdama koja.

 

Vaineta moka džiaugtis gyvenimu, jos pomėgiai nesiskiria nuo bendraamžių – mergaitei patinka leisti laiką kartu su draugais, susirašinėti žinutėmis ar kalbėti „Skype’u“, piešti, juokauti, žaisti futbolą̨ ir skaityti knygas. Režisierius stengiasi istoriją nupiešti šviesiomis spalvomis ir nesiekia žiūrovų gailesčio. Rodos, norima visiems perteikti Vainetos gebėjimą mėgautis kasdieniais ir paprastais dalykais.

 

Marijampolietė Vaineta Verbanovaitė nepagydomą ligą priėmė ne kaip bausmę, bet kaip išbandymą. Cerebriniu paralyžiumi serganti mergina, ypatingo ryšio su močiute dėka, ne tik atrado kasdienybės džiaugsmą, bet to moko ir kitus panašaus likimo žmones.

 

Jau netrukus savo aštuonioliktą gimtadienį minėsiančios Vainetos menas gyventi daugelį verčia susimąstyti ir iš naujo įvertinti tai, ką suteikė likimas. Jos fizinė ir moralinė stiprybė prilygsta išskirtinai brandžiai asmenybei.

 

Muzikos kompozicijas šiai dokumentikai kūrė dainuojamosios poezijos atlikėja Eglė Sirvidytė. Apie neįtikėtinas ir jautrias begalines pergales nepagydomos ligos ribose bei žmogiškojo ryšio galią – filme „Vaineta“.

 

Nemokamas seansas vyks balandžio 9 d. 11.15 val. Kaune („Forum Cinemas“).

 

Filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=kHh4SVuSulQ

 

Vytautas V. Landsbergis (g. 1962) – lietuvių rašytojas, bardas, kino režisierius, dramaturgas, visuomenės veikėjas, poetas. Jo filmografijoje virš 20 trumpametražių filmų.

Vaineta3

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close