home Politika Darbo partijos narys G. Sodaitis: nesirūpindami mokytojais mes visada turėsime patį mažiausią ir labiausiai pažeidžiamą žmogų

Darbo partijos narys G. Sodaitis: nesirūpindami mokytojais mes visada turėsime patį mažiausią ir labiausiai pažeidžiamą žmogų

Po to, kai praėjusią savaitę, švietimo profsąjungos kartu su švietimo ministre Audrone Pitrėniene ir Premjeru Algirdu Butkevičiumi pasirašė susitarimą dėl streiko nutraukimo, Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis pabrėžė, kad džiaugiasi, jog A. Pitrėnienė sugebėjo rasti kompromisą.

„A. Pitrėnienė sugebėjo rasti kompromisą bei visiems įrodė, kad dialogo pagalba galima pasiekti gerokai daugiau negu konfliktuojant“, - sakė V. Mazuronis.

„Puiku, kad yra rastas sprendimas, jis tikrai sveikintinas, - pritarė ir Darbo partijos narys Gintautas Sodaitis. – Ministrė pasiekė, kad nuo rugsėjo mokytojų atlyginimams papildomai būtų skirti 8 milijonai eurų. Tai dar vienas rimtas žingsnis, siekiant užtikrinti, kad mokytojams už jų darbą būtų tinkamai atlyginta“.

Pedagogų atlyginimams kelti Darbo partijos deleguotos švietimo ministrės pastangomis šių metų biudžete jau buvo papildomai skirta 10 mln. eurų. Nuo rugsėjo papildomai bus skirti dar 8 mln.

„Šiuo metu mokytojas yra visiškai negerbiamas, pamirštas, be normalios finansinės bazės. Kiek žmogus gali dirbti iš idėjos? Net tėvai į mokytoją žiūri, kaip į asmenį, kuris neturi pasirinkimo, - mokytojų streiko pradžioje sakė G. Sodaitis. - Turime keisti visuomenės nuomonę. Mokytojas turi gauti orų atlygį ir būti gerbiamas. Tai privalo būti prestižinė profesija. Nesirūpindami mokytojais mes visada turėsime patį mažiausią ir labiausiai pažeidžiamą žmogų. Kuris tik ir lauks pašalpų, mažai mąstys, kuriam įtaką darys pažadai. Aš raginu visus mokytojus, partijas, organizacijas ir profsąjungas nepalikti mokytojų likimo valiai. Rūpinkimės ne tik mokytojais, o rūpinkimės savo vaikų ateitimi. Savo valstybės ateitimi. Jeigu bus noras – turėsime ir galimybių“.

Tačiau nors ministrė padarė daug - to neužtenka. Lietuvos mokytojų algos vis dar vienos mažiausių ES. Dirbti ir pasitempti dar yra kur.

Turi būti užtikrintos tokios mokytojų pajamos, kurios atitiktų jų darbo pobūdį. Vis tik tai turėtų būti prestižinė profesija, kaip yra Estijoje ir Suomijoje, tai žmonės, kurie moko, ugdo mūsų jaunus protus. Kiekvienais metais privalu atrasti valstybės biudžete lėšų jų pajamų didinimui.

Todėl praėjusią savaitę Politinėje taryboje kartu su koalicijos partneriais nutarta vieningai įgyvendinti 3 metų pedagogų atlyginimo kėlimo programą, kuri leistų kasmet nuosekliai didinti mokytojų atlyginimus.

Tai teisingas ir svarbus žingsnis, kuris užtikrins, jog ateityje mokytojai nebus užmiršti ir jų pajamos augs. Darbo partijos tikslas visuomet buvo už šeimos narių pajamų didinimą – juk ne vien mokytojų atlyginimai yra vieni mažiausių ES – visų Lietuvos gyventojų pajamos yra tiesiog per mažos.

Kad Lietuvos žmonių pajamos toliau augtų, reikia didinti jas ir mažinant mokesčius. Darbiečiai siekia MMA sulyginti su neapmokestinamu pajamų dydžiu (NPD), kas reikštų dirbantiesiems mažiau mokesčių ir „į rankas“ jie papildomai gautų apie 30 eurų daugiau.

„Aš, kaip verslininkas, sveikinu neseniai Seimo Darbo partijos frakcijos užregistruotą įstatymo projektą, kuriuo siūloma taikyti lengvatinį 5 proc. PVM tarifą būtiniausiems maisto produktams: duonai, makaronams, kruopoms, pienui, kefyrui, sviestui, šviežiai mėsai ir žuviai, aliejui, miltams, daržovėms, vaisiams bei cukrui, - sako G. Sodaitis. - Juk nenormalu, kad pusė Lietuvos kiekvieną savaitgalį vyksta į Lenkiją pirkti pigesnių maisto produktų. Vietoj to, kad būtų remiama mūsų ekonomika, pinigai bėga iš šalies. Ydingas ratas užsisuka ir ekonomika kenčia. Būtina kuo greičiau iš to išeiti. Šie ir visi kiti mūsų siūlymai tikrai prisidėtų prie aukštesnio mūsų žmonių pragyvenimo lygio. Tad vietoj to, kad visi šauktų aplinkui, kaip didinti pajamų ir mažinti mokesčių negalima, geriau reikia sėsti ir kalbėtis, kaip to bendrom jėgom pasiekti.“

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close