Liaudies medicina žino nemažai paslapčių bei įvairių netradicinių gydymo būdų. Šimtmečiais tos žinios buvo kaupiamos ir naudojamos gydant žmones nuo ligų, įvairių negalavimų, o kartais ir norint turėti gražią ir skaisčią odą, stiprius ir žvilgančius plaukus.

 

Tada, kai mūsų medicina tampa bejėgė prieš kokią nors nepagydomą ligą, tenka pasikliauti ir netradiciniais gydymo būdais. Sakoma, kad kartais rezultatai pranoksta lūkesčius. Vienas iš tokių gydymo būdų yra gydymas žibalu. Jei tikėsime, kas rašoma knygose, valytas žibalas padeda įveikti artritą, bronchinę astmą, psoriazę ir daugelį kitokių ligų.

Žibalas yra angliavandenilių mišinys, kuris išgaruoja 150–300 laipsnių temperatūroje. Žibalo tankis 0,80-0,85 g/cm3. Tai reiškia, kad žibalas lengvesnis už vandenį. Žibalas išgaunamas iš sunkiųjų naftos produktų distiliacijos būdu.

 

Slenkant plaukams naudojamas alyvuogių aliejaus ir valyto žibalo mišinys santykiu 2:1.

Šiuo mišiniu įtrinamos plaukų šaknys 2–3 val. prieš plaukų plovimą. Galva apvyniojama rankšluosčiu. Kad efektas būtų didesnis, galima alyvuogių aliejų 1 savaitę laikyti užpiltą ant varnalėšų šaknų (1 stiklinė užpilama ant 2 valgomųjų šaukštų smulkintų šaknų).

 

Plaukų slinkimui sustabdyti ir augimui skatinti naudojamas svogūnų sulčių, konjako, varnalėšos šaknų nuoviro ir žibalo mišinys santykiu 4:1:6:1. Mišinys įtrinamas į galvos odą 1–2 val. prieš plovimą. Taip pat galima išplautus plaukus perskalauti vandeniu, į kurį įlašinti keli lašai žibalo. Vaistinėse galima įsigyti kosmetinio žibalo su alijošiumi, skirto visų tipų plaukų priežiūrai.

 

Kai niežti galvos odą, atsiranda pleiskanų, rekomenduojama pasigaminti gydomąjį tepalą, į kurio sudėtį įeina žibalas, ricinos aliejus ir etilo spiritas santykiu 1:2:10.

Tepalas įtrinamas į galvos odą 3–5 val. prieš plaukų plovimą. Šis tepalas taip pat naudojamas seborėjai gydyti.

 

Sausiems, skilinėjantiems plaukams daroma kaukė iš 1 kiaušinio trynio, 1 arbatinio šaukštelio alijošiaus ar citrinos sulčių, 1 valgomojo šaukšto ricinos aliejaus ir 1 valgomojo šaukšto žibalo. Laikoma 30 min. galvą apvyniojus rankšluosčiu.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close