Vėjyje plevena apdriskęs ir dūmų kamuoliuose nardantis audeklo gabalėlis. Dar prieš keletą mėnesių tai buvo ryškiomis, šiltomis spalvomis pasipuošusi trispalvė. Trispalvė, kuri griaudint patrankoms, pavieniams bei serijoms automatinių šautuvų ištirpo laiko tėkmėje.

Taip į mūsų kraštą atėjo Antrasis pasaulinis karas, o 1918 m. vasario 16 d. atkurta Lietuvos valstybė ne tik išnyko iš pasaulio politinio žemėlapio ir ilgiems dešimtmečiams nuskendo į gilų ir šaldantį Rusijos glėbį, bet ir tapo išnykusios tautos plyne daugelio pasaulio gyventojų atmintyje.

Dar ilgus metus tokia valstybė buvo išnykusi ir iš vadovėlių. Iki šiol dar daugelį lietuvių stebina faktas, kad tuoj 26 metų sukaktį nuo Nepriklausomybės atkūrimo švęsiančios Lietuvos nežino didelis būrys užsienio gyventojų.

Tiesa, ar visiems gali rūpėti Lietuvos valstybė, jeigu mes patys dažnai nežinome vienos ar kitos čia pat, Europoje, esančios valstybės?

Ar mums rūpi valstybės, kurios išgyvena revoliucijas, kurios kovoja dėl savo laisvės, kurios siekia tapti dar viena valstybe, galinčia pasirūpinti ne tik savimi, bet ir kaimyninių valstybių bei viso žemyno ateitimi? Europos pietryčiuose jau keli dešimtmečiai vyksta politinis valstybių ir tautų persiskirstymas, net sunku suskaičiuoti, kiek valstybių žlugo, kiek susikūrė, kiek pranyko. Nuolatiniai tarpusavio nesutarimai suskaldo ir didžiausias valstybes.

Imigracijos fone Europos Sąjunga taip pat jau braška per visas siūles.

Ar galime sakyti, kad esame rami ir stabili tauta? Ar saugome valstybę? Internete mirgančios lietuviškos vėliavėlės lyg ir sufleruoja, kad mylime savo Tėvynę, tačiau renginiai, į kuriuos susirenka tik atkakliausi, matyt, tik savo iliuzijomis tikintys patriotai, vis labiau tampa bohemos vakarais. Bohemos vakarais, į kuriuos susirenka nedidelis būrelis meilę Tėvynei jaučiančių lietuvių. Tėvynei, į kurią nori vis sugrįžti išvykę, tačiau ne ištremti lietuviai. Sugrįžti ten, kur Lietuva. Trumpam.

Matyt, ir patriotinės šventės tampa tokios, kuriose tik norėtum būti, tačiau – neverta.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close