Pašto ženklai primins retas ir nykstančias grybų rūšis

Lietuvos paštas, tęsdamas pašto ženklų seriją „Lietuvos raudonoji knyga“, išleidžia du naujus pašto ženklus. Juose pavaizduoti į Lietuvos raudonąjį knygą įrašyti itin retai randami ir nykstantys grybai – kartusis baravykas bei didysis kuokas. Pašto ženklai apyvartoje pasirodys šį šeštadienį, vasario 13 dieną.

Naujuosius pašto ženklus iš serijos „Lietuvos raudonoji knyga“ sukūrė dailininkė Eglė Jakutavičiūtė. Kiekvieno pašto ženklo nominalas – 0,84 euro, tiražas – po 200 tūkst. egzempliorių.

„Jau kelintus metus leidžiame tęstinę pašto ženklų seriją „Lietuvos raudonoji knyga“, norėdami atkreipti dėmesį į retas ir nykstančias mūsų krašte gyvūnų, augalų bei grybų rūšis. Į Raudonąją knygą įrašytų saugomų laukinės faunos ir floros rūšių vaizdavimas pašto ženkluose – tai ir tam tikras būdas visam pasauliui pristatyti Lietuvos gamtos unikalumą“, – teigė Lietuvos pašto Pašto ženklų leidybos departamento vadovas Ervinas Vaišnoras.

Su šiais pašto ženklais apyvartoje pasirodys ir pirmosios dienos vokas. Retoms ir nykstančioms grybų rūšims įamžinti bus išleisti du atvirukai – kartmaksimumai bei 4 tūkst. egzempliorių bukletas. Šeštadienį pašto korespondencija, apmokama naujaisiais pašto ženklais, Vilniaus centriniame pašte bus antspauduojama pirmosios dienos datos spaudu.

Į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytas kartusis baravykas (lot. Boletus radicans) – baravykinių (Boletaceae) šeimos, baravykų (Boletus) genties grybų rūšis. Auga parkuose, ąžuolynuose, lapuočių miškuose. Karčiojo baravyko kepurėlė ruda, kotas geltonas, poros pilkos. Šis grybas valgomiesiems nepriskiriamas.

Didysis kuokas (lot. Gomphus clavatus) – kuokinių (Gomphaceae) šeimai priklausantis valgomasis grybas, liaudyje dar vadinamas kiaulės ausimis arba violetine voveraite. Dažniausiai auga kalvotų vietovių spygliuočių ir mišriuosiuose miškuose, ypač po pušimis, eglėmis ir bukais. Didysis kuokas išsiskiria savo netaisyklinga kuokos forma. Grybo kepurėlės – violetinės arba ochros geltonumo spalvos.

Per metus Lietuvos paštas vidutiniškai išleidžia 25–27 pašto ženklus. Lietuvos paštas taip pat teikia kurjerių, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

 zenklai

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close