Prienų „Žiburio“ gimnazija – pati ekologiškiausia mokykla visoje Suvalkijoje

Kūrybiškumą ir komandos tikslus renginyje „Acme ir Ekofanų turnė po Lietuvą“ geriausiai atspindi dviejų vienuoliktokų (Tautvydo Venciaus, III e kl.  ir Dalios Petkevičiūtės, III b kl.) sukurtas eilėraštis:

 Mes pastatėm namą ekologišką , bet kartu ir logišką…
vėją, saulę panaudojam, savo aplinką tausojam,

Sparnas gaudo vėjo gūsį, saulė apšviečia ,net rūsį,

Vėjas suka, saulė šildo – išteklių gamtos ir laikas neišdildo.

Saulė leidžias, o tada, …vakarai su „,Acme Baltica“ šviesa.
Kai apšiltintos ir sienos, nebereikia net medienos,
Geotermijos dėka šiluma nesvetima,

O ant stogo žydi sodai, šiluma neišgaruos, jeigu žolės čia žaliuos,
Visą erdvę panaudoję mes pastatėme biomą ,
nuotekas visas filtruosim – gamtai duoklę atiduosim…

Koja kojon su gamta, štai jums „suvalkietiška troba“.

Tokiomis eilėmis Prienų „Žiburio“ gimnazijos komanda renginyje „Acme ir Ekofanų turnė po Lietuvą“ pristatė savo sukurtą ekologišką namą.

Prienų ,,Žiburio“ gimnazija dėl nuolatinės ekologinės veiklos, dalyvavimo įvairiuose ekologiniuose projektuose ir akcijose tapo pačia ekologiškiausia mokykla visame Suvalkijos regione. Gegužės 2-ąją septynių gimnazijos vienuoliktų komanda (R. Barcytė, III a kl., L. Giniūtė, III b kl., J. Kelmonaitė, III a kl., D. Petkevičiūtė, III b kl., A. Marchockis, III a kl., K. Savickaitė, III a kl., T. Vencius, III e kl.) ir biologijos mokytoja bei aplinkosauginės veiklos gimnazijoje organizatorė ir iniciatorė Rasa Kučinskienė dalyvavo visus Lietuvos moksleivius vienijančios ekologinės iniciatyvos „Acme ir Ekofanų turnė po Lietuvą“ sezono uždaromajame renginyje, kuris vyko Energetikos ir technikos muziejuje, Vilniuje.

Visa „Ecofanų“ komanda, atstovavusi Prienų „Žiburio“ gimnazijai bei visai Suvalkijai, turėjo aiškų tikslą – sukurti ekologiško, energiją taupančio namo projektą. Nors žvilgsnį traukė tikrai dėmesio  verti technikos muziejaus eksponatai, tačiau komandai  rūpėjo kuo planingiau pasiskirstyti darbą, nes visų regionų komandos per 30 minučių turėjo paruošti ir pristatyti savo projektus. Mūsų namas, palyginti su paprastu gyvenamuoju ar biuro pastatu, sunaudoja daug mažiau energijos. Naudojome natūralias izoliacines priemones – šiaudus ir molį – atsinaujinančią žaliavą. Elektros energijai pasigaminti įrengta vėjo jėgainė bei saulės baterijos. Pastatas taip pat ir ekologiškas, jo stogas apželdintas žole ir įrengtas gėlynas tam, kad izoliuotų šilumą. Darbšti komanda sukūrė netgi nuotekas filtruojantį biofiltrą ir mažytį tvenkinio biomą. Sukūrusios namą, visos  komandos tarp buvusių pirmųjų Vilniaus turbinų ir kitų unikalių eksponatų klausėsi koncerto ir sveikino nugalėtojus. Po renginio visi dalyviai buvo pakviesti pasigrožėti technikos eksponatais.  

Visi komandos nariai džiaugėsi, kad turėjo progą dalyvauti  renginyje ir galimybę panaudoti savo ekologines žinias. Džiaugsmo suteikė per apdovanojimus gautas ąžuoliukas, kurį „Žiburio“ gimnazijos kieme pasodino visa ,,Žiburio“ ,,Ekofanų“ komanda kartu su vadove R. Kučinskiene ir gimnazijos direktore I. Šneideriene . Nuo šiol šis ąžuoliukas gali tapti simboliu, kuris byloja apie ,,Žiburio“ gimnazijos mokinių ir mokytojų darbus vardan ekologijos, vardan mūsų Žemės ateities.

Koncertas „Acme ir Ekofanų turnė po Lietuvą“ buvo filmuojamas LTV, todėl bus transliuojamas artimiausiu metu.

 

Rūta Barcytė, III a kl.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close