home Gamta Miškininkai tradiciškai dalijo eglių šakas

Miškininkai tradiciškai dalijo eglių šakas

Gruodžio 18-ąją jau septintąjį kartą visos Lietuvos miškų urėdijos paruošė šventinę dovaną šalies žmonėms – dalijo eglučių šakas ir tradiciškai kvietė parsinešti Kalėdas į savo namus. Pagrindinėse miestų ir miestelių aikštėse kasmet išdalinama per šimtą tūkstančių eglišakių. Miškininkai džiaugiasi šios socialinės akcijos populiarumu ir tuo, kad visuomenė kaskart labiau domisi gamtos išsaugojimu.

Beveik kiekvienuose namuose Kalėdos neįsivaizduojamos be eglutės, prie kurios susirenka visa šeima, po eglute dedamos dovanos, prie jos leidžiami žiemos vakarai. Tačiau tam, kad mūsų namus papuoštų metro aukščio gyva eglutė, reikia šešerių septynerių metų.Visi kalbame apie tai, kad esame atsakingi už gamtos tausojimą, tačiau ar pasirinkdami eglutę, kuria džiaugsimės vos mėnesį, mes tikrai saugojame gamtą? Todėl jau ne vienerius metus organizuojame eglės šakų dalijimo akciją, kuria siekiame sumažinti eglučių kirtimą.

Eglišakių dalinimo akcija skatina ir žmonių kūrybiškumą – namiškiai gali drauge sukurti menines kompozicijas, pakabinti pačių rankomis pagamintus žaisliukus, o eglių šakelės gali tapti šventinio stalo puošmena arba jaukiai būti įkurdintos namų erdvėje.

Reikėtų pasidžiaugti, kad ši akcija kismet sulaukia didžiulio gyventojų susidomėjimo, ypač tą matėme didžiuosiuose miestuose. Žmonės noriai namus puošia mišku kvepiančiomis šakomis. Taip pat svarbus ir visuomenės sąmoningumo kėlimas, vartotojiško požiūrio į medelius keitimas.

Prienų miškų urėdijos miškininkai Prienų miesto aikštėje, išdalijo du pilnus bortinius automobilius („pikapus“) eglučių šakų, taip pat tradiciškai šakos buvo dalijamos ir Birštono mieste prie girininkijos pastato.

Norėčiau paminėti, kad šiais metais miškininkai neapsiribojo vien tik šakų dalijimu. Dovanojome ir prieskonių, kai kuriems teko ir truputį medaus, tiesa, šių produktų turėjome nedaug. Na o Prienų Revuonos pagrindinės mokyklos specialaus ugdymo skyriaus mokinukai ir Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos pradinukai gavo žaidimų komplektus.

Kasmet tam tikra prasme miškininkai bando tiesti draugystės tiltą tarp visuomenės ir gamtos.

Akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ organizavo Aplinkos ministerija, Generalinė miškų urėdija ir visos 42 miškų urėdijos.

 

VĮ Prienų miškų urėdijos inžinierius KastytisTarasevičius

 IMG_2569

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close