Gruodžio viduryje Šilavoto pagrindinės mokyklos komanda: projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja L. Čepulinskienė, muzikos mokytoja L. Sarnickienė bei devintos klasės mokinės A. Radžiūnaitė ir G. Mieldažytė, vyko į penktąjį Comenius daugiašalio projekto ,,C.O.M.I.C‘‘ susitikimą Vokietijoje, Goschsheimo pagrindinėje mokykloje.

Šis susitikimas buvo gausiausias savo dalyvių skaičiumi. Iš viso susirinko 20 mokytojų ir 11 mokinių. Beveik visos komandos atvyko su savo muzikos mokytojomis. Tai suprantama, nes šiame susitikime buvo planuojama pastatyti miuziklą.

Prieš vykstant į Vokietiją, reikėjo atlikti namų darbus: parengti kalėdinę dainą, pagaminti kalėdinių žaisliukų eglutei papuošti ir dirbinių kalėdinei mugei.

Į Švainfurto (Schweinfurt) miestelio viešbutį atvykome pirmieji. Čia mūsų laukė projekto koordinatorius Danielis ir tėvai, pas kuriuos turėjo gyventi mūsų mergaitės. Pirmą vakarą vykome apžiūrėti kalėdiškai nusiteikusio miestelio. Buvo sekmadienis, šurmuliavo kalėdinė mugė, buvo labai daug žmonių.

Pirmadienį vykome į mokyklą, esančią Goschsheimo miestelyje, apie 30 km nuo mūsų viešbučio. Tai gana didelė pagrindinė mokykla, kuri specializuojasi sporto srityje. Joje mokosi apie 600 mokinių, iš jų apie 200 pradinukų. Mokykla turi didelį baseiną, tačiau vizito metu jis buvo remontuojamas, todėl mūsų mokiniams teko išbandyti baseiną Silvanoje.

Visų svečių laukė įspūdingas koncertas-sutikimas, kurio metu, grojant kiekvienos šalies himnui, buvo nuleistos visų šalių vėliavos bei pristatytos šalių partnerių komandos. Po koncerto pasiskirstėme į grupeles ir mokiniai mus  supažindino su savo mokykla. Vėliau dalis mokytojų susirinkime apžvelgėme vykdomas veiklas, aptarėme planuojamas Olimpines žaidynes Ispanijoje, patikslinome paskutinio susitikimo Ispanijoje datas bei veiklas. Muzikos mokytojai kartu su mokinėmis aptarė būsimą miuziklą, repetavo pasirodymus.

Po pietų mokytojams buvo surengta ekskursija po Švainfurto, kurio simbolis – kiaulė (švainfurtas, išvertus į lietuvių kalbą, reiškia „kiaulių perėja“), miestelį. Pavadinimas kilo nuo senų laikų, kai per seklią Maino upės vietą čia perbrisdavo kiaulių bandos.

Antradienį vykome į kompaniją ZF. Dešiniajame Maino upės krante esantis pramoninis Vokietijos miestas garsėja kaip Europos rutulinių guolių centras ir automobilių detalių gamybos bastionas. Mus supažindino, kaip mokymo centre ruošiami darbininkai šiai kompanijai. Ekskursijos pabaigoje ir mes turėjome paplušėti: iš metalinės juostos turėjome pasigaminti miestelio simbolį – kiaulę, kurią parsivežėme namo kaip prisiminimą.

Po pietų vykome į Bambergą. Miestas įsikūręs ant septynių kalvų, kaip ir Roma, todėl viduramžiais vadintas Vokiečių Roma ar Mažąja Venecija. Miestas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Trečiadienį susitikome su Goschsheimo miestelio meru, kuris supažindino su miestelio praeitimi ir dabartimi, parodė sukurtą reklaminį filmą apie šį regioną. Mokykloje vyko generalinė miuziklo repeticija, mokytojai stebėjo pamokas, rengėme savo kioskelį vakare vyksiančiai kalėdinei mugei. Vakare visi mokytojai, tėvai, rėmėjai rinkosi į miuziklą ,,Pasiek žvaigždes‘‘. Tai buvo iš tikrųjų nuostabus renginys, kuriame dalyvavo visų šalių partnerių mokiniai. Po jo vyko kalėdinė mugė.  Šventinę nuotaiką palaikė mokyklos pučiamųjų orkestras. Buvo pardavinėjamas karštas vynas, dešrelės, degė nedideli laužiukai rankoms pasišildyti. Galėjome nusifotografuoti su mugėje apsilankiusiu Kalėdų Seneliu ar Vyskupu.

Ketvirtadienio rytą išsiruošėme į Vuzburgą. Čia aplankėme Marienbergo tvirtovę, gėrėjomės Vuzburgo rezidencija – nuostabiais rūmais. Vakare laukė atsisveikinimo vakaras, kuriame dalyvavo mokytojai, mokiniai ir tėvai, pas kuriuos gyveno mūsų mokiniai. Jo metu projekto koordinatorius Denis pranešė, jog mugės metu buvo surinkta 1 600 eurų, kuriuos perduos kaip labdarą vienai mokyklai iš Peru. Netruko prabėgti laikas Vokietijoje. Atsisveikinome iki pasimatymo Ispanijoje, kur vyks paskutinis projekto ,,C.O.M.I.C‘‘ susitikimas.

Veikla buvo finansuota iš „Mokymosi visą gyvenimą“ programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Straipsnis atspindi tik autorės požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos Komisija negali būti atsakingi už straipsnyje pateiktą informaciją.

 

L. Čepulinskienė,

anglų kalbos mokytoja,

projekto koordinatorė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close