Metų sandūroje norisi mintimis grįžti atgal, prisiminti nuveiktus darbus, pasvajoti apie ateities planus.

Kokie 2012-ieji buvo Jums? Ko tikitės iš ateinančių Naujųjų metų?

 

Audrius Deltuva, Prienų kūno kultūros ir sporto centro orientavimosi sporto treneris, orientavimosi sporto klubo „Šilas“ vadovas:

„Šie metai  kažkuo ypatingi nebuvo, gal tik medalių gausa. Šiemet dalyvavome 49 varžybose ir jose iškovojome 62 aukso, 74 sidabro, 63 bronzos medalius. Iš viso 199 medaliai! Net septyni mūsų sportininkai Lietuvos rinktinės sudėtyje gynė mūsų šalies garbę: 14 metų amžiaus grupėje kovojo Mantas Jakučionis, Rokas Lipnickas, Deimantė Motiejūnaitė, jaunių grupėje – Algirdas Bartkevičius, Arnas Deltuva, Milda Radzinovaitė, suaugusiųjų grupėje – Vytautas Beliūnas. Algirdas Lietuvai atstovavo ne tik jaunių, bet ir jaunimo čempionatuose.

Norėčiau išskirti keletą svarbesnių varžybų. Pirmiausia Baltijos šalių čempionatą Latvijoje. Jame nusileidome tik šeimininkams ir iškovojome antrąją vietą. Šiose varžybose dalyvavo visa Lietuvos rinktinė. Labai sėkmingas buvo jaunučių ir jaunių čempionatas Prancūzijoje. Jame estafetės rungtyje Algirdas finišavo penktas, Arnas – vienuoliktas. Jaunimo pasaulio čempionate Slovakijoje vėl gerai pasirodė Algirdas. Jis pasižymėjo ir visų septynių Baltijos šalių jaunimo taurės varžybose Latvijoje. Estafečių komandoje Algirdas tapo čempionas, o bendroje įskaitoje Lietuvos rinktinė liko antra.

2012-ieji ypač sėkmingi buvo V. Beliūnui, kuris gerą sportinę formą išlaikė ištisus metus. Ypač jam sekėsi Europos suaugusiųjų čempionate Švedijoje ir Pasaulio kariškių čempionate Šveicarijoje. Pastarajame Vytautas iš Lietuvos rinktinės narių pasirodė geriausiai ir ilgoje distancijoje iškovojo 21 vietą. Jį sėkmė lydėjo ir Lietuvoje. Vidutinės, sprinto ir ilgosios trasos čempionatuose Vytautas iškovojo sidabro medalius, o estafetės ir naktinės čempionatuose buvo trečias.

Šiemet mūsų klubas organizavo net dvejas varžybas: atvirą Prienų čempionatą ir Lietuvos kariuomenės sporto klubo taurės varžybas. Jų metu vyko ir moksleivių komandinės pirmenybės bei kova dėl „Šilo“ taurės. Abiejuose čempionatuose dalyvavo maždaug po 400 sportininkų.

Ateities planai? Smagiai atšvęsti šventes, šiek tiek pailsėti ir vėl kibti į darbus. Laukia treniruotės, varžybos. Jas tradiciškai rengsime ir mes.“

 

Vida Vitkauskienė, Ašmintos seniūnijos seniūnė:

„Metai buvo sunkūs, bet tuo ir įdomūs.

Asmeniškai man jie buvo dosnūs. Labiausiai džiaugiuosi, kad esame sveiki. Džiaugiuos ir vaikais. Jiems šie metai neeiliniai. Sūnus Martynas gavo VGTU  bakalauro  diplomą, vyriausias sūnus Tautvydas darbavosi ir patirties sėmėsi Norvegijoje, o dukra Viktorija dešimtukais baigė meno mokyklą. Ji – „Žiburio“ gimnazijos dvyliktokė.

Darbinėje veikloje taip pat viskas neblogai. Sunkumų buvo, bet bendromis jėgomis įveikėme ir, gerai nusiteikę, laukiame švenčių. Nuotaikos negadina ir žiema. Man ji kaip toj dainoj: „atėjo dieviška žiema“… Daug prisnigo, bet dėl to nekėlėme problemų, valėm kelius. Nebuvo dienos, kad vaikų į mokyklą nenuvežtume, žmonės negalėtų iš namų išvažiuoti ar pas juos kas atvykti. Šventiniam laikotarpiui gatvėse nakčiai ir šviesas uždegėme. Nusprendėme, kad jei jau dega šviesos, tai ir keliai turi būti pravažiuojami, kad žmonės galėtų su giminėmis, artimaisiais susisiekti, pabendrauti

Kiti metai bus paženklinti mūsų seniūnijos įkurtuvėmis – kraustysimės į  naujas patalpas mokykloje. Dabar mūsų seniūnija mažame namelyje. Čia jauku, tik  vietos mažoka. Kažkada galvojome priestatą statyti. Už 2 mln. Lt renovavome  mokyklą, tad kelsimės ten. Kitais metais ir lentelėmis gatves sužymėsime. Jas galvojome pastatyti jau šiemet, bet užsnigo, užpustė ir beliko laukti palankesnių orų. Turime 49 lenteles, dar reikia 17, ir visos  gatvės bus sužymėtos. Jų pavadinimai labai gražūs. Štai Pociūnuose bus Padangių, Debesų, Sklandytojų gatvės.

Labai norime pasitvarkyti piliakalnius. Jų mūsų seniūnijoje net keturi. Senkapiai kol kas palauks. Planuojame ir toliau asfaltuoti gatves. Ašmintos gyvenvietėje turėsime tenkintis tuo, kas yra, bet reikia asfaltuoti gatvelę Strielčiuose. Esame Prienų pašonėje, tad turime atrodyti tvarkingai. Tai įpareigoja ir gražios, žmonių noriai lankomos mūsų apylinkės.

Mūsų seniūnijoje daug senų žmonių, yra ir jaunų šeimų. Visais privalome rūpintis. Ir rūpinamės. Tik tinkamai jais pasirūpinti reikia pinigų, o jų labai trūksta. Tikėkime, kad krizė greit baigsis, galėsime tenkinti ne tik minimalius poreikius, bet ir pasidžiaugti gyvenimu. Svarbiausia, kad būtume sveiki, neprarastume vilties. Tai ir būtų mano palinkėjimas ateinantiems metams.“

 

Romualdas Prokofjevas, UAB „Eteris“ direktorius:

„Man, kaip verslininkui, metai buvo labai įtempti ir nelengvi. Prienuose pakeitėme beveik visą kabelinį, interneto tinklą, susivedėme šviesolaidžius. Dvariuko pusėje pakeitus kabelių tinklus žmonės turi galimybę matyti dvigubai daugiau programų. Įtampos, daug sumaišties ir papildomo darbo įnešė analoginės televizijos siųstuvų išjungimas. Nors žmonės buvo perspėti, laukė iki paskutinio momento ir susirūpino tik tuomet, kai televizoriai pradėjo nerodyti. Dirbome nuo ryto iki vakaro. Mums pinigų nuo to nepadaugėjo, nes kas mėnesį, ketvirtį atsirasdavo ir atsiranda  kažkokios sutartys, kažkokie autorinių teisių ieškotojai, daugėja biurokratizmo. Beveik pusę surinktų pinigų atiduodam mokesčiams, kažkokioms valdžioms, valdiškoms įstaigoms, kurios stengiasi pasipelnyti iš tokių retransliuotojų, interneto tiekėjų kaip mes. Ir nieko gero čia nevyksta. O kainų mes nekeliame.

Televizijos laidas kuriame, rodome ir turime savo žiūrovą. Mūsų laidų galima pasižiūrėti ne tik per kabelinę televiziją, bet ir per internetą „Facebuke“, „YouTube“. Jei temą pataikome, tai sulaukiame apie poros tūkstančių peržiūrų. Tik gaila, kad dėl pinigų stygiaus neturime tvirtos komandos, profesionalaus žurnalisto, tad man tenka būt ir operatoriumi, ir režisieriumi, pačiam ieškoti temų ir informacijos. Labai džiaugiuosi, kad mums neatsisako patalkinti „Žiburio“ gimnazijos moksleivės. Jos mūsų laidoms įneša daug gaivaus vėjo, naujų minčių, idėjų, jaunystės… Taip pamažu  ir sukamės.

Kitais metais kažko ypatingo neplanuojame. Tęsime pradėtus darbus, didinsime televizijos programų skaičių, gerinsime interneto greitį, paslaugų kokybę. Ir už tą pačią kainą. Belieka džiaugtis, kad darbo dar turime, dar dirbame ir, nors ir kukliai, išgyvename. Mūsų įmonė nedidukė, tik 6 darbuotojai. Plėsti neplanuojame, nes nėra kur plėstis.“

 

Loreta Jakinevičienė, Prienų rajono savivaldybės vicemerė:

„Jei žmogus pozityviai nusiteikęs, tai metai visuomet būna geri.

Man asmeniškai šie metai buvo geri. Šeima sveika, darni, nebuvo kažkokių didelių pokyčių. Tie patys darbai, tie patys vaikų mokslai. Tiesa, išgyvenome netektį – mirė vyro mama, kurią labai mylėjome. Nelaimė mus dar labiau suvienijo, privertė labiau susimąstyti apie gyvenimo prasmę.

Darbiniu požiūriu metai nebuvo lengvi. Pirmiausia dėl sudėtingo biudžeto. Atrodo, sunkumus įveikėme ir tai, ką suplanavome, pavyko įvykdyti. Metai pasižymėjo ir tuo, kad buvo Seimo rinkimai. Tai buvo ir savotiškas mūsų politinių jėgų išbandymas. Kaip parodė rezultatai, žmonės mumis pasitiki, mūsų reitingai dar labiau pakilo.

Man, kaip vicemerei, gal sunkiausia buvo daug visuomenės, žiniasklaidos dėmesio ir ginčų sulaukusi mokyklų pertvarka. Atrodo, viskas jau baigėsi, didesnių skundų nesulaukėme ir dėl to labai džiaugiamės.

Kalbant apie ateitį – planų begalės, bet jų neišduosiu. Svarbiausia, kad ir kokiai politinei partijai bepriklausytumėm, dirbtumėm kartu ir žmonių labui.

Pasinaudodama proga visiems linkiu sveikatos, santarvės, ramybės, viltingų ir svajonių išsipildymo metų.“

 

Kalbino O. Valkauskienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close